בע"ה כ"ח שבט תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"אם הצבא לא יביא את הטרקטורים אנחנו נביא"

​ערבים חדרו למושב תומר וגנבו טרקטורים, אחד מהם בפעם השניה. בעל הטרקטורים לקול היהודי: "אנחנו נערכים להחזיר את הגניבה - לא נסכים שחיינו ורכושנו יהיו הפקר"

  • אלחנן גרונר
  • י"ד כסלו תשע"ח - 21:58 02/12/2017
גודל: א א א

שוב גניבה חקלאית בבקעת הירדן ואוזלת יד של השלטונות.

לקול היהודי נודע כי לפנות בוקר חדרו ערבים למושב תומר בבקעת הירדן וגנבו שלושה טרקטורים חקלאיים של החקלאי דודי סעדה. חברי חוליית הגנבים חתכו את הגדר החשמלית של המושב ופתחו בנסיעה לאזור מזרח בנימין דרך ההרים.

סעדה סיפר בשיחה עם הקול היהודי כי הוא וחבריו ביצעו מרדף אחרי הגנבים לאחר שגילו את הגניבה, והגיעו יחד עם כוחות צבא עד לאיזור כפר מאליק, שם הודיעו החיילים כי הם עוצרים את המרדף בטענה שאסור להם להיכנס למקום בשל סכנה ומחסור בכוחות.

יש לציין כי אחד הטרקטורים נגנב לסעדה בפעם השניה. לפני כחצי שנה גנבו ערבים שלושה טרקטורים שלו מתומר, וברחו לאותו אזור. גם אז פתח סעדה במרדף, אך לא איתר את הגנבים. לאחר מספר ימים תפסה המשטרה את אחד הטרקטורים, שכעת נגנב בשנית.

"אמרתי לצבא - אם הם לא יכנסו, אני נכנס"

סעדה והחקלאים באזור בקעת הירדן זועמים על אוזלת היד של השלטונות, והודיעו כי במידה והצבא והמשטרה לא יפעלו וישיבו את הטרקטורים, הרי שהם יכנסו בעצמם למצוא אותם.

"אמרתי לצבא, שאם הם לא יכנסו, אני נכנס ויכנסו איתי עוד חקלאים ונלך למצוא את הטרקטורים", הוא אומר.

"אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו את ההפקרות הזו של הרכוש והחיים שלנו. באותה מידה שחדרו וגנבו, יכלו לחדור ולבצע פיגוע פח״ע בישוב. המרחק מסככת הטרקטורים לבתי הישוב הוא 30 מטרים. אנחנו בעיצומה של עונת הפלפלים, בקטיף, ואין אפשרות להמשיך לעבוד ללא כלים . לא נסכים שחיינו ורכושנו יהיו הפקר", הוא אומר.

סעדה מציין כי בתקופה האחרונה היו עוד גניבות באזור גלגל ונעמה. בנוסף, רק בשבת האחרונה חדרו ערבים למושב רועי בבקעת הירדן וניסו לגנוב עדר צאן.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 28 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד