בע"ה ד' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לינץ' בבאר שבע: נעצרו חשודים, אך התיק נסגר

צעיר יהודי הותקף בבאר שבע על ידי מבדואים, ונזקק לאישפוז ושיקום. רק לאחר מספר פניות של חוננו המשטרה עצרה חשודים בתקיפה, אך הפרקליטות הורתה לסגור את התיק

  • יח"צ
  • כ"ד אלול תש"פ - 11:51 13/09/2020
גודל: א א א

צעיר יהודי הותקף בבאר שבע על ידי מספר בדואים. התוקפים איימו על הצעיר היהודי באלות, אחד מהם אף היכה אותו באמצעות לום הברזל ושבר את לסתו, אחרים שברו את חלונות רכבו ולאחר מכן נמלטו מהמקום. הנפגע התלונן במשטרה לאחר שחרורו מטיפול רפואי, אולם רק לאחר מספר חודשים עצרה המשטרה חשודים אשר קשרו את עצמם לאירוע. למרות זאת, תיק החקירה נסגר ועו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו הגיש ערר לפרקליטות המדינה בבקשה לפתחו מחדש.

התקיפה בוצעה לפני כשנה וחצי, בשכונה ד' בבאר שבע. ר', שאינו תושב העיר, המתין עם חברתו בחניה סמוך לביתו של חברו. בעדותו סיפר ר' כי בעת שנסעו שלושתם לבית החבר, סימן להם רכב ממול כי אורות רכבם גבוהים. ר' שנהג ברכב התנצל, והמשיך לחניית ביתו של החבר. 

אולם, נהג הרכב השני נסע רוורס, יצא מרכבו והחל לאיים על ר'. ר' הצליח להרגיעו, והנהג אף מסר לו את שמו הפרטי – ראמי. ראמי פנה ליהודיה שהיתה עימו ברכב, נטליה, ואמר לה "לכי תקראי לאיאד". נטליה חזרה כעבור זמן קצר, ואחריה רכב נוסף ובו קבוצת בדואים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

ראמי ואיאד הוציאו אלות מתא המטען של הרכב, והתקרבו בצורה מאיימת אל ר'. ר' ביקש מראמי להחזיר את האלה לתא המטען, וראמי עשה זאת. או אז ספג ר' חבטה עזה בלסתו מאיאד, שעמד בסמוך אליו עם אלת הברזל. בערעור נכתב כי איאד היה היחיד שעמד ליד ר' מלבד ראמי, ולכן ברור שאיאד הוא זה שהיכה אותו ושבר את לסתו. 

ר' איבד את ההכרה, בה בעת שאחת הבחורות שהתלוו לתוקפים שברה את חלון רכבו באמצעות אבן. ר' החל להתאושש והתוקפים נמלטו. כוח משטרה הגיע למקום, ור' פונה למרכז הרפואי סורוקה לאשפוז של מספר ימים בעקבות השבר בלסתו.

ר' הגיש תלונה במשטרה, ומסר את שמות החשודים שהיו ידועים לו. בהמשך פנה עו"ד בלייכר למשטרה בבקשה שיגבו עדות גם מחברתו של ר', אולם לא ידוע על צעדים בנידון. רק לאחר כחצי שנה נעצרו שני חשודים ונחקרו העדים הנוספים, אולם כאמור הפרקליטות החליטה לסגור את התיק.

בערעורו לפרקליטות המדינה ציין עו"ד בלייכר כי "למרות הכשלים הרבים בחקירה, יש בממצאי החקירה די ראיות והודאות מבוססות כדי להאשים את החשודים". בין היתר עדותה של חברתו של ר' תואמת את עדותו, והיא אף מזהה את ראמי ומוסרת פרטים אודות התוקפים הנוספים. גם נטליה, שהיתה ברכב הראשון עם ראמי, מעידה כי ראמי אחז בידו אלה והניח אותה, וקושרת את איאד למקום התקיפה. 

ראמי עצמו מכחיש בתחילה את האירוע, אך לאחר מכן מודה "איאד הגיע עם רכב, אמר לי תוריד אלות מהאוטו שלו.. הוצאתי אלה והלכתי לר'.. באתי לכיוון שלו והרמתי את האלה עליו. הוא תפס לי אותה ואמר לי הכל בסדר, תחזיר אותה לרכב, לא באתי לריב איתך. לקחתי את האלה והחזרתי לאוטו של אחי.. וראיתי שאחי איאד היה שם בחוץ איפה שהייתי עם ר' ואז ראיתי שר' על הרצפה".

איאד שנחקר גם הוא, קושר את עצמו לאירוע אך מאשים את ר' בתקיפה. לאחר מכן אף נערך עימות בין ר' לאיאד. לאור העדויות הסיק עו"ד בלייכר את העובדות הבאות: החשודים קשרו עצמם לאירוע, ראמי הודה כי אחז באלה ואיים בה על ר' ומעיד כך גם על איאד, איאד מודה במגע פיזי עם ר', החשודים כולם הודו שר' נפצע בראשו ועוד.

לפיכך טוען עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו "די בעובדות המוכחות כדי להוכיח מעבר לכל ספק כי החשודים שניהם היו שותפים בצוותא לתקיפת המערער, די בעובדות להוכיח מעל כל ספק עבירת איומים של שני החשודים, וממארג הראיות ניתן גם להוכיח את חלקו של איאד בתקיפת המערער והכאתו בעזרת לום בלסת. המסקנה המתבקשת שניתן להוכיח אחריות פלילית מלאה של החשודים ולהעמידם לדין".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מסר "נפגע העבירה פנה לארגון בבקשת סיוע לאחר שנפצע בחבלה חמורה שהצריכה שיקום של חודשים בהם לא יכל לאכול וניזון רק באמצעות משקים, ולאחר שלמרות הגשת התלונה לא נעשו הצעדים הנדרשים לחקירת האירוע. רק לאחר התעקשות שלנו החלה להתבצע חקירה שהביאה למעצר החשודים אשר קשרו את עצמם לבסוף לאירוע. לצערנו ובאופן מתמיהה בחרה הפרקליטות לסגור את התיק חרף הודאות החשודים. 

אלימות של כנופיות פשע של בדואים אשר מטילים חתתם על אזרחי ישראל בדרום לא ניתנת להבנה ולא להכלה. אנו דורשים העמדה לדין של כל השותפים לפשע ומיצוי הדין עמם. אנו בארגון חוננו נרתמנו לתיק מתוך הבנה שהמשך הפשיעה והאלימות של בדואים בדרום מהווה סכנה לאומית, ועל כן יש להתייחס לאירועי האלימות ביתר חומרה ובאפס סבלנות."

תגובות (8) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד