בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ללא בושה: שב"ח פתח שידור LIVE והציע כסף לחייל

​צפו: בתיעוד שנחשף בידי הקול היהודי נראים עשרות שב"חים המנסים לחצות את גדר ההפרדה, משפילים חיילים ואף מציעים להם כסף תמורת מעבר

  • אלחנן גרונר
  • כ"ח אדר תשע"ט - 17:26 05/03/2019
גודל: א א א

צפו בתיעוד:

תופעת השב"חים הערבים החוצים את גדר ההפרדה מיהודה ושומרון אינה חדשה, וכך גם אוזלת הרשויות בטיפול בנושא. התופעה גוררת עמה מעורבות שב"חים בטרור, אירועי פשיעה רבים, ותעשיית ענק של הברחות שב"חים, הן בידי בדואים בדרום והן בידי ערבים בעוטף ירושלים, בשרון ויתר איזורי קו התפר.

אלא שתיעוד שאנו מפרסמים כאן בקול היהודי מראה עד כמה השב"חים מזלזלים בחיילי צה"ל העומדים מולם חסרי אונים.

בתיעוד שהועלה לקבוצה סגורה בפייסבוק, אשר בה חברים אלפי ערבים ויהודיות ותחקיר "מעורבבים" של הקול היהודי עסק בה, שידר ערבי מאזור הר חברון בשידור חי את התרחשויות הבוקר של יום שני באזור מעבר מיתר בדרום הר חברון.

התיעוד, מסביבות השעה 7:30 בבוקר,  מתחיל לאחר שחיילים ככל הנראה איתרו עשרות שב"חים העוברים בפרצה בגדר במרחק של כמה מאות מטרים ממעבר מיתר.

הגדר נראית חתוכה, ומבדיקת תצ"א נראה כי מדובר במעבר שב"חים קבוע. מעיון בתצלומי אוויר ניתן לראות כמה נקודות כאלו לאורך הגדר. שבילים המגיעים מהר חברון ושבילים המגיעים מאזור הנגב, ונקודות חצייה שלידן ערימות תלתליות שמניח הצבא בכל פעם שהגדר נפרצת בידי השב"חים.

אלא שבמקום להימלט או לכל הפחות לעזוב את זירת חיתוך הגדר ומעבר השב"חים, עשרות ערבים נשארים במקום, לועגים לחיילים ונראה כי הם ממתינים שהללו יעזבו את המקום בכדי שיוכלו להמשיך בתכניתם המקורית ולחצות את הגדר הפרוצה.

בשידור אף נראה ערבי מבוגר המוציא שטר כסף ומספר ערבים מציעים בלעג לחייל כסף תמורת מעבר דרך הגדר.

חלק מהשב"חים מצלמים תמונות סלפי, צוחקים על החיילים, אשר מדברים במשך זמן רב עם אחד מהם בשם "אבו אחמד" שנראה כמנהיג הקבוצה.

החייל המצולם מתנצל על כך שאינו יכול לאפשר את המעבר. בכל משך זמן התיעוד – כ-15 דקות, לא נראה כי החיילים מנסים לפזר את ההתקהלות, וזאת גם כאשר מגיע ג'יפ צבאי נוסף לזירה.

בהמשך מצליח אחד השב"חים לעקוף את החייל ולעבור את הגדר לקול צהלות הערבים וצחוקם.

יש לציין כי בעבר חשפנו בקול היהודי כי ישנן באזור דרום הר חברון וחבל לכיש "פרצות מאושרות", מהן צה"ל מעלים עין ביודעין.

מתנדב מג"ב שערך פעילות נגד שב"חים סיפר כי בעת שהוא וחברו חסמו פרצה למעבר שב"חים כוח של צה"ל הגיע למקום במהירות אך לתדהמתו, במקום לסייע לשני המתנדבים בעצירת מעבר השב"חים, מפקד הכוח אמר לשניים כי הם "מפריעים" לשב"חים הערבים לעבור בפרצה.

"אמרנו לו 'זו בדיוק הפעילות שלנו עכשיו, להפריע לשב"חים לעבור'", סיפר המתנדב, "אז הוא אמר לי 'אתה יכול להפריע להם בכל מקום שאתה רוצה, פה אתה לא יכול להפריע להם, זו 'פרצה מאושרת' ".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לקול היהודי:

אמש במהלך פעילות שגרתית של כוחות צה״ל במרחב התפר בדרום הר חברון, פעלו הלוחמים על מנת למנוע מעבר של שוהים בלתי חוקיים. בזמן זה התפתחה התקהלות שפוזרה על ידי הלוחמים. 
נציין כי הוצע ללוחמים כסף על מנת לעבור באופן בלתי חוקי ואלה סרבו.

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד