בע"ה ג' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לראשונה: ישראל החרימה כספי משכורות טרור

כחודש וחצי לאחר הצהרת שר הבטחון בנט כי יחרים את כספי משכורות הטרור שהועברו לידי מחבלים בעלי אזרחות ישראלית, המשטרה פשטה על בתי מחבלים וחלק ממשכורות הטרור, של חלק מהמחבלים, הוחרמו

  • יהודה פרל
  • ט"ו שבט תש"פ - 15:32 10/02/2020
גודל: א א א

לראשונה מאז שהחליט שר הביטחון נפתלי בנט, להחרים את כספי משכורות הטרור המשולמות בידי הרשות הפלסטינית למחבלים בעלי אזרחות ישראלית ולמשפחותיהם, החרימה ישראל כספים ורכוש מבתי מחבלים במזרח ירושלים והורתה להם להפקיד סכומי כסף בגובה המשכורות שקיבלו מהרשות, בחשבון בנק.

על פי גורמים במזרח העיר ששוחחו עם סוכנות הידיעות TPS, סכומי כסף הוחרמו על ידי משטרת ירושלים מבתיהם של מג'די עבאסי, נאג'י עודה ובאסל אבו טיה בכפר סלואן וכן מביתו של אהאב בכיראת מצור באהר.

25 אלף ₪ הוחרמו מבית עבאסי, והוא נדרש להפקיד עוד סכום של 19,800 ₪ שקיבל מהרשות בגין פיגועי הטרור שביצע.  1000 ₪ הוחרמו מבית עודה, שנדרש להפקיד סכום נוסף של 17,000 ש"ח וסכום של 790 ₪ הוחרם מבית אבו טיה, שנדרש להפקיד עוד 46,000 ₪, שקיבל מהרשות הפלסטינית. בנוסף, החרימה המשטרה את רכבו של אהאב בכיראת, שנדרש להפקיד עוד 60,200 ₪ שקיבל מהרשות.

מרכז המידע ואדי חילוה מדווח, כי משפחות המחבלים ששוחררו מהכלא נדרשו לשלם סכומי כסף גדולים, שהתקבלו מהרשות הפלסטינית כמשכורות, בהתאם למידע שקיים בידי מערכת הביטחון. בין השאר, הורו השוטרים למשפחת אנתצאר חמד להפקיד סכום של 37,600 ₪ ומשפחתו של מחמד סלמאן נדרשה להפקיד סכום של 12,400 ₪.

לסוכנות הידיעות הישראלית TPS נמסר, כי כל המשפחות שנדרשו להפקיד את הכספים הינן משפחות מחבלים, אסירים ביטחוניים, משוחררים ברובם. השוטרים הסבירו, כי מדובר בכספי משכורות שהתקבלו מישות עוינת ול-TPS נודע כי החרמת הכספים התבצעה בעקבות צו ממשרד הביטחון.

כזכור, הורה שר הביטחון לפני כחודש להקפיא את הכספים שהעבירה הרשות הפלסטינית למחבלים בעלי אזרחות ישראלית ולמשפחותיהם, ואף להחרים את הכספים עצמם או את הרכוש שנרכש בכספים אלו.

באותו החודש, החליטה ממשלת ישראל לקזז סך של 149 מיליון שקלים מכספי המיסים שמועברים לרשות הפלסטינית בגובה הסכום שילמה הרשות למשפחות פצועים והרוגים. סכום זה מצטרף ל 502 מיליון שקלים שמנכה ישראל מהרשות בגין תשלומים לאסירים.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


7 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד