בע"ה ט"ז סיון תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מגמה של שינוי? אנרכיסטים זרים גורשו מהארץ

לאחר שהפריעו לפעילות הצבא והתסיסו ערבים בהר חברון, שני אנרכיסטים זרים סולקו מישראל

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • ג' ניסן תשפ"ד - 13:23 11/04/2024
גודל: א א א
אנרכיסטים וערבים בהר חברון (CPT)
אנרכיסטים וערבים בהר חברון (CPT)

שני אנרכיסטים זרים שהתסיסו את השטח בדרום הר חברון ונכנסו מספר פעמים לשטח צבאי סגור גורשו מישראל ואשרת הכניסה שלהם נשללה לשנים רבות.

שני אנרכיסטים זרים, אנגלי וצרפתיה, נעצרו לפני מספר ימים לאחר שנכנסו לשטח האבטחה של הישוב מצפה יאיר בדרום הר חברון, האסור לשהייה עפ"י צו שטח צבאי סגור.

שני הפעילים החלו להתעמת עם כוח צבאי מחטמ"ר יהודה שהגיע למקום ומנעו מהם לבצע את עבודתם. עקב כך נעצרו שני הפעילים ע"י הצבא והועברו לחקירה בתחנת משטרת חברון.

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

בסיום חקירתם הוחלט כי אף על פי שקיימות ראיות מספקות להגשת כתבי אישום כנגדם, יועבר הטיפול בחשודים לרשות האוכלוסין וההגירה לשם הפעלת הליך מנהלי של גירוש מהארץ.

לאחר שהתקיים שימוע לחשודים, הוחלט על גירושם מישראל וביטול אשרת הכניסה שלהם לשנים רבות. השניים הועברו למתקן כליאה של מנהלת ההגירה והועלו לטיסות חזרה לארצם.

אנרכיסטים זרים וישראלים

בניגוד לאנרכיסטים ישראלים, עליהם בדרך כלל לא ניתן להטיל יותר מאיסור כניסה לאזור למספר ימים מוגבל, לאנרכיסטים זרים ניתן לשלול את אישור השהייה ולגרשם.

לפני כחצי שנה פרסמנו בקול היהודי תחקיר שחשף מספר פעילי ISM הפועלים נגד ישראל מתוך יהודה ושומרון, וחלקם אף תומכים באופן ברור בחמאס ובחיזבאללה.

התחקיר גרם למספר פעילים מהארגון להימלט לרמאללה. כך טענה אחת הפעילות בראיון ל-la verdad noticias, כלי תקשורת ממקסיקו, שם היא פעילה בסניף ה-BDS המקומי.

אסטפניה וגה התראיינה אז וסיפרה כי לאחר שפרטיה פורסמו בכלי התקשורת הישראליים (הכוונה לתחקיר הקול היהודי) היא ופעילים נוספים ב-ISM עזבו את הר חברון ונמלטו לרמאללה.

"אני מנסה לשרוד, ככה הרגשתי, ככה זה מרגיש בשבועות האחרונים. לאחר שהתמונה שלי הופיעה בתקשורת הישראלית יחד עם חבריי פעילי ה-ISM בקריאה לגרש אותנו או לתקוף אותנו על ידי מתנחלים וכוחות כיבוש, הפכנו למטרה צבאית", אמרה הפעילה.

בעקבות התחקיר לפחות פעילה אחת של ISM גורשה מישראל.

ארגון ISM נחשף בסדרה 'השתולה' של ארגון 'עד כאן' וצבי יחזקאלי בערוץ 13 כארגון הפועל בסיוע ובשיתוף פעולה של חמאס נגד ישראל.

פול לארודי, מנהיג הארגון, הביע תמיכה בטבח שביצע חמאס ביהודים בשמחת תורה ופרסם סרטון בו הסביר כי "אחינו ואחיותינו הפלסטינים לימדו לקח את הציונים". הפעילים השוהים בישראל כרגע, בעיקר ביהודה ושומרון, תומכים בחלקם במפורש בחמאס, בחיזבאללה ובהפצצות על ישראל.

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון