בע"ה כ' חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המשימה "המוצלחת" של מג"ד נצח יהודה: המחבלים יצאו בשלום

לאחר שעשרות ערבים יידו בלוקים ובקבוקי תבערה ואף פצעו לפחות חייל אחד, הסביר המג"ד כי חלק מההצלחה של המשימה היא העובדה שהפורעים יצאו בשלום

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז תשרי תשפ"ב - 12:52 03/10/2021
גודל: א א א
(צילום מסך מתוך כתבה בתאגיד השידור)
(צילום מסך מתוך כתבה בתאגיד השידור)

מהם המדדים למשימה מוצלחת? אם שואלים את מג"ד "נצח יהודה" סא"ל מתי שבח הרי שאחד מהם הוא שובם הביתה בשלום דווקא של הפורעים הערבים שהשליכו בלוקים ובקבוקי תבערה עליו ועל חייליו.

בראיון לכתב התאגיד, איתי בלומנטל, שהתלווה ללוחמי נצח יהודה בעת מעצר מבוקש ברמאללה, אמר מפקד הגדוד, סא"ל מתי שבח כי למרות סכנת החיים שלוחמיו חוו מבלוקים שהושלכו לעברם מהגגות, הפעילות היתה מוצלחת בכך שגם לוחמיו וגם "הפלסטינים שעשו בלגאן בדרך" חזרו בשלום.

סא"ל שבח תיאר את הפעילות ואת הסכנה לחייליו כתוצאה מבקבוקי התבערה והבלוקים שיידו לאורך הפעילות עשרות ערבים. "יש לנו פה אירוע של סכנת חיים. באמת הפתיעו פה חלק מהלוחמים בנקודה מסויימת עם בלוקים ברמה שמסכנת חיים, אם היה פוגע באחד הלוחמים - יכול להרוג אותו".

לאחר ביצוע המעצרים וזריקת עשרות סלעים ובקבוקי תבערה, שאל בלומנטל את מפקד הגדוד כיצד הוא מסכם את הפעילות וזה השיב: "היה מוצלח במבחן התוצאה, הבאנו את הבחור שהיינו צריכים להביא, כל החיילים יצאו בשלום. אני מעריך גם שהפלסטינים שעשו בדרך בלאגן, בסך הכל יצאו בשלום עד כמה שניתן ועמדנו במשימה".

מארגון תורת לחימה נמסר בתגובה: "גדוד נצח יהודה הוא גדוד מצויין העושה ימים כלילות למעצר וחיסול מחבלים ערבים, מיום הקמתו. חבל שהמג"ד, מפקד עתיר זכויות, נופל לשיח מוסר מעוות של 'רוח המפקד' מבית הפצ"ר. חיי לוחמינו קודמים לחיי מחבלים. אין מדובר ב'הפרות סדר' אלא בהתקפות רצחניות שצריכות להסתיים בחיסולם של מחבלים אלו ולא בתקווה שיצאו בשלום מאירוע פגיעה בחיילנו".

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד