בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מדוע לא נחקרו הבדואים שתקפו חיילים בדרום?

חיילי נצח יהודה עדיין נמצאים במעצר בחשד לתקיפת בדואים בתחנת הדלק בדרום. אולם איש מהבדואים לא נחקר בפרשה. "בפרוטוקול מופיע טענות החיילים", עם זאת בצה"ל אומרים: "לא הוגשה תלונה"

  • יהודה פרל
  • כ"ט תשרי תש"פ - 07:55 28/10/2019
גודל: א א א

למעלה משבוע עבר מאז התרחש אירוע התקיפה בתחנת הדלק דביר שבנגב.

באירוע, הותקפו חיילי צה"ל מגדוד נצח יהודה של חטיבת כפיר בשעה שחזרו מהלוויתו של אח של חברם לצוות. לדברי החיילים, קבוצת צעירים בדואים שהיו במקום החלו לקלל אותם ולאיים עליהם. בשלב מסוים, אחד הבדואים אף איים עליהם בדקירת סכין.

במקום התפתחה קטטה בין הבדואים לחיילים, שלדבריהם פעלו מתוך הגנה עצמית. כ-20 חיילים נחקרו תחת אזהרה, חלקם שוחררו וחלקם עדיין נמצאים במעצר. אולם אף אחד מהבדואים בפרשה לא נעצר.

הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

לדברי הוריהם של החיילים העצורים, החיילים ביקשו מספר פעמים להגיש תלונות כנגד הבדואים התוקפים. בתחילה, מפקדיהם מנעו מהם לעשות זאת. בהמשך, כשהעלו את הטענות בפני חוקרי מצ"ח, גם הם סרבו להתייחס לכך ברצינות.

עו"ד איתמר בן גביר המייצג חלק מהחיילים אומר לקול היהודי, כי במהלך הדיונים בבית המשפט הצבאי, הועלו טענות החיילים בנוגע לתקיפת הבדואים. "דרשנו ממצ"ח ומהתובע לחקור גם את הבדואים. הכל מופיע בפרוטוקול", אומר עו"ד בן גביר.

עם זאת, עד לרקע זה, הבדואים המעורבים באירוע טרם נחקרו תחת אזהרה, בחשד לתקיפת החיילים.

קרא עוד: גרסת החיילים: הבדואים איימו. כעת "לא מאפשרים להגיש תלונה"

פנינו לדובר צה"ל בכדי להבין האם הבדואים באמת לא נחקרו בפרשה, ומדוע לא מאפשרים לחיילים להתלונן כנגד הבדואים.

מדובר צה"ל נמסר לקול היהודי, כי "בבדיקה ראשונית שנערכה בכלא, לא העלתה בסיס לטענה שהושמעו איומים כלפי החיילים. החיילים לא העבירו תלונה לגורמי הכלא בנושא. באפשרותם של החיילים להגיש תלונה, אין מניעה לכך. וככל שתוגש תלונה כזו היא תיבדק".

אמש השתתפו עשרות בהפגנה תמיכה בחיילי נצח יהודה, מחוץ לכלא 4 במחנה צריפין, בו מוחזקים החיילים העצורים. בהפגנה דרשו הורי החיילים ותומכיהם, לשחרר את החיילים העצורים.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד