בע"ה ט"ז אייר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מדוע צה"ל ושב"כ מסתירים את השיוך של המחבלים לפת"ח?

בשבועות האחרונים חוסלו שורת מחבלי פת"ח במהלך קרבות ירי, פעילות ימ"מ ובאמצעות כטב"מ. מדוע נעלמו מהודעות הדוברות של צה"ל והשב"כ אזכורים לכך שמחבלים שחוסלו שייכים לפת"ח בראשות אבו מאזן?

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ו' כסלו תשפ"ד - 09:00 19/11/2023
גודל: א א א
אימון של גדודי חללי אל אקצא של הפת"ח, בראשות אבו מאזן (מג'די פתחי, TPS)
אימון של גדודי חללי אל אקצא של הפת"ח, בראשות אבו מאזן (מג'די פתחי, TPS)

מאתרגים את מחבלי הרשות הפלסטינית והפת"ח?

במערכת הביטחון ובדרג המדיני מנסים עדיין לאחוז בקונספציה הישנה ולהחיות את הגופה שנקראת "הרשות הפלסטינית", וזאת על אף מעורבות הולכת וגוברת של מחבלי פת"ח ואנשי המנגנונים של הרש"פ בלחימה נגד ישראל ובביצוע פיגועים.

דוגמה לכך ניתן לראות בהודעות המשותפות לדובר צה"ל ולדוברות השב"כ על חיסולים שמבצעים כוחות הביטחון ביהודה ושומרון.

מה שמשותף להודעות הוא שבאף אחת מהן לא הוזכר השיוך הארגוני של המחבלים כאשר הם שייכים לפת"ח, זאת לעומת ההדגשה שניתנת בכל פעם שמדובר באנשי חמאס. 

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

כך, לדוגמה, בחיסול חמישה מחבלי פת"ח מהאוויר בבלאטה בליל שבת. למרות שאחד המחבלים הוא מפקד גדודי חללי אל אקצא באזור, בהודעת הדוברות המשותפת לדובר צה"ל ולשב"כ לא נכתבה אף מילה על השיוך הארגוני לפת"ח או על כך שהחיסול בוצע במפקדת הפת"ח.

כך גם במקרה נוסף מלפני כשבוע וחצי, שבו חוסלו בידי הימ"מ מספר מחבלים בטול כרם, בהם שניים בכירים, האחד מפקד גדודי חללי אל אקצא ג'יהאד מהראג' שחאדה, ואיתו גם מפקד הזרוע הצבאית של חמאס בעיר. בהודעה המשותפת לצה"ל ולשב"כ דווח על חיסול איש חמאס, אבל לא הופיעה שום מילה על הקשר לפת"ח. 

מקרה נוסף מלפני כשבוע, כאשר כוחות צה"ל חיסלו את מונתצר סיף, מחבל מהכפר בורקא שליד חומש, אחד מבכירי הפת"ח באזור שכם. הוא הוביל פיגועי מטען שבנס הסתיימו עם פצוע אחד בלבד. גם כאן, לא דווח על שייכותו לארגון פת"ח, למרות היותו פעיל מרכזי בארגון, ודוגמה לכך ניתן למצוא בצילום שאיתרנו, שבו הוא נראה מנחה אירוע ענק של שחרור מחבל בכפר עוריף שבשומרון בהשתתפות בכירי הרש"פ. 

האם מדובר בטעות, או שמא בכוונת מכוון, על מנת למנוע מידיעת הציבור את מעורבות אנשיו של אבו מאזן בפיגועים?

מדובר צה"ל נמסר לקול היהודי כי הם לא יגיבו לשאלות בנושא וכי השב"כ הוא זה שמנפיק את המידע בנוגע לשיוך הארגוני של המחבלים וכי ניתן לפנות לקבל את תגובתם. משב"כ לא נמסרה תגובה, ואנו נפרסמה לכשתתקבל.

גורם ביטחוני העוקב אחר הנושא מסר לקול היהודי כי מאז מבצע שומר החומות, עם התעוררות גדודי חללי אל אקצא של הפת"ח, ישנה מגמה לצמצם עד כמה שאפשר את הדיווחים על מעורבותם בפיגועים. לדברי אותו גורם, מגמה זו מובלת בידי בכירים במערכת הביטחון.

כרזת אבל של פת"ח על חמישה ממחבלי הארגון שחוסלו בשבת האחרונה

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד