בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מחבל במדי הרשות

הבוקר חיילי צה"ל חיסלו מחבל שפתח עליהם באש סמוך לשבי שומרון. המחבל, מנסור בילאל ג'אבר, שימש כקצין בדרגת סגן בביטחון הלאומי הפלסטיני

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • כ"ט שבט תשפ"ד - 14:04 08/02/2024
גודל: א א א

היום (חמישי) בבוקר, מחבל חמוש באקדח פתח באש לעבר כח צה"ל בצומת דיר שרף, בסמוך לישוב שבי שומרון. המחבל חוסל במקום על ידי החיילים. אחד מהכדורים שירה המחבל פגע בקסדה של חייל מילואים שלא נפצע. בנוסף לכך שני ערבים שהיו ברכב שעבר בסמוך נפצעו מירי המחבל. 

לאחר הפיגוע התבררה זהותו של המחבל, קצין בדרגת סגן בביטחון הלאומי הפלסטיני. הדבר עורר הדים רבים ברשתות החברתיות בערבית, והעלה קריאות של הערבים כלפי אנשי הרשות שיפנו את נשקם כנגד האויב היהודי ולא כנגד אחיהם המחבלים. 

מקרה זה מזכיר את תחקיר "הקול היהודי שעסק במעורבות של אנשי הפת"ח בטרור, ובשיטה בה אבו מאזן מעודד ומממן את הטרור תוך שמירה על מרחב הכחשה.  

ארגוני השמאל בישראל, חלקים לא מבוטלים ממערכת הביטחון ורבות ממדינות העולם מעוניינות כי המלחמה הנוכחית תסתיים בהקמת מדינה פלסטינית בראשות אבו מאזן. לצורך כך הקימו מנגנון הסתרה והכחשה אדיר למעורבות ההולכת וגוברת של הפת"ח תחת אבו מאזן ומנגנוני הרש"פ בפיגועים ובטרור. 

עשרות רבות של אנשי מנגנוני הרש"פ חוסלו מאז 'שומר חומות' כשירו על כוחות צה"ל שפעלו בערים ובכפרים או ביצעו פיגועים בעצמם. רבים מהם עבדו במה שמכונה "חנייה כפולה" - ביום במשרדי הרש"פ ובלילה יורים על חיילי צה"ל במסגרת גדודי חללי אל אקצה. 

כמה מחבלים שכאלה נהרגו? צה"ל והמנהל האזרחי מסרבים לספק נתונים אך להערכתנו מעל 100, ועוד מאות רבות שמשתתפים בפועל בלחימה בצה"ל. בהודעות הדוברות על חיסולים, כולל חיסולים ממוקדים מהאוויר, של אותם אנשי פת"ח, מקפידים בצה"ל ובשב"כ שלא לציין את שיוכם הארגוני. 

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

ההיסטוריה חוזרת 

כמו באינתיפאדה השנייה, אז צה"ל היה עיוור לשותפות של אנשי המנגנונים בטרור, גם היום צה"ל מחזיק בקונספציה זהה ביחס למחבלי הפת"ח. 

ב-15 השנים האחרונות צה"ל חזר והפך את "התיאום הביטחוני" עם אנשי הרשות הפלסטינית למרכיב מרכזי ועיקרי בתפיסת הביטחון, כאשר מערך התיאום וקישור (מת"ק) במנהל האזרחי הפך לגורם מרכזי במודיעין, ייעוץ וגיבוש תפיסת הביטחון, כאשר הוא נמנע מפעולות רבות במטרה שלא לפגוע באותו "תיאום ביטחוני". 

ממש כמו באינתיפאדה השנייה קיים מנגנון הסתרה של מעורבות הפת"ח ואנשי מנגנוני הביטחון הפלסטינים בטרור: פיגועים של אנשי פת"ח וקציני מנגנוני הביטחון של הרשות מוצגים כמחבלים "בודדים" או שמוסתר שיוכם הארגוני של המחבלים. 

צה"ל מציג שוב ושוב את "גדודי חללי אל-אקצא" של הפת"ח כחוליות ספורדיות וסוררות, שלרשות הפלסטינית כביכול אין שליטה עליהם, למרות ממצאים רבים, המלמדים על קשר, יוזמה ותמיכה של הנהגת הפת"ח בפעילות הטרור. 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון