בע"ה כ"ג אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
מתעדכן:

דובר צה"ל: הפסקת אש נכנסה לתוקף | מתעדכן

לאחר למעלה מ-450 רקטות, כ-83 פצועים ונזק רב בצד הישראלי, ארגוני הטרור דיווחו הבוקר על הפסקת אש. אולם זמן קצר לאחר מכן המשיכו בירי הטילים. כעת, גם צה"ל הכריז על הפסקת אש | מתעדכן

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ו חשון תש"פ - 07:18 13/11/2019
גודל: א א א עדכון אחרון: ט"ז חשון תש"פ - 14:36 14/11/2019
(דוברות המשטרה)
(דוברות המשטרה)

עד כה ירו ערביי עזה למעלה מ-450 רקטות לעבר יישובי ישראל, בדרום, בשפלה ובגוש דן. גורמי הרפואה מדווחים על למעלה מ-83 נפגעים עד כה שקיבלו טיפול רפואי בידי מד"א ורבים מהם פונו לטיפול במרכז הרפואי ברזילי באשקלון.

לאחר שני ימי לחימה - דובר צה"ל הודיע הבוקר כי הפסקת אש, בין ישראל לארגון הטרור הג'האד האסלאמי, נכנסה לתוקף, נכון לשעה 9:00 הבוקר (חמישי). זאת לאחר שמוקדם יותר באותו היום דיווחו ארגוני הטרור על הפסקת אש, אך מייד לאחר מכן המשיכו בירי הרקטות. "התכנית 'חגורה שחורה' השיגה את כל היעדים. ניצלנו חלון הזדמנויות בהיבט של ההתרעות האיראניות", אמר דובר צה"ל הבוקר.

בג'יהאד האיסלאמי אומרים כי הפסקת האש הושגה לאחר שישראל הסכימה בין היתר לתנאים הבאים: "הפסקת החיסולים הממוקדים, הימנעות בפגיעה במפגינים בגבול הרצועה וצעדים לשבירת המצור על עזה", אמר דובר ארגון הטרור מסעב אל-ברים. "כל הפרה תענה בתגובה ישירה", הוסיף.

החל מיום שלישי בבוקר, אז החלו ירי הטילים בשעות הבוקר המוקדמות, נפצעו עשרות יהודים. במד"א ובמרכזי הרפואה מדווחים על יותר מ-80 אנשים שטופלו. במרכז הרפואי ברזילי מדווחים על כ-83 מטופלים שהגיעו למקום. 58 מתוכם במצב קל, 24 חרדה ו-1 במצב בינוני. בשלב הזה 9 פצועים מאושפזים במקום. חלקם נפגעו במהלך ריצה למרחב מוגן וחלקם הוגדרו כנפגעי חרדה. מספר נפגעים אושפזו במרכז הרפואי ברזילי באשקלון.

הרופאים במרכז הרפואי וולפסון בחולון, עדיין נלחמים על חייה של ילדה כבת 8 שהתמוטטה בשעה שהופעלה אזעקה בעיר. הילדה כעת מורדמת ומונשמת.

כמו כן, נזק נגרם למבנים רבים, כבישים וכלי רכב, כתוצאה מפגיעות ישירות של רקטות באזור הדרום. בין היתר, מפעל עלה באש בשדרות ונזק רב נגרם למבנים ולכלי רכב בנתיבות, שדרות ומקומות נוספים.

עד כה ירו ערביי עזה רקטות לעבר ערי הדרום כדוגמת אשדוד, שדרות, נתיבות, אשקלון ויישובי המועצות האזוריות הסמוכות לרצועה וכן לעבר השפלה, אזור מודיעין ובית שמש וכן לאזור המרכז וגוש דן.

צה"ל מבצע הפגזות לעבר יעדי טרור ברצועת עזה. בניגוד לסבבים הקודמים ברצועת עזה, הפעם לא מדובר על מאות מטרות שהופגזו. עם זאת, בניגוד לפעמים קודמות, מספר המחבלים שחוסלו הוא רב יותר. עד כה דווח על 26 מחבלים שנהרגו בהפצצות.

   | פיקוד הערוף משנה את הנחיות: הוסרו המגבלות בכל הארץ, למעט יישובי עוטף עזה ומערב לכיש

פיקוד העורף מעדכן הבוקר את ההנחיות להתגוננות. לאחר הערכת מצב עם ראשי הרשויות ומשרדי הממשלה, מבהירים בפיקוד העורף כי המגבלות כולן הוסרו משאר אזורי הארץ, למעט הישובים הסמוכים לרצועת עזה ויישובי מערב לכיש. בהדרגה, יוסרו המקבלות גם מיישובי מערב לכיש ועוטף רצועת עזה.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד