בע"ה ד' טבת תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מטפל ערבי נעצר בגין אלימות כלפי חסרי ישע במעון לחוסים

מטפל ותיק במעון לחוסים בנתניה, ערבי בן 52 מקלנסווה, נעצר היום בגין אלימות כלפי חסרי ישע. ממשטרת ישראל נמסר כי החקירה נמשכת ובין היתר ייבדק החשד באם נקט באלימות כלפי חוסים נוספים.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א אלול תשפ"א - 17:50 19/08/2021
גודל: א א א
התעללות בקשישים, ארכיון.
התעללות בקשישים, ארכיון.

לאחר שקרובת משפחה של אחד החוסים במעון בנתניה התלוננה במשטרה כי המטפל הערבי נהג באלימות כלפיו, עצרה אתמול המשטרה מטפל ותיק במוסד בנתניה, אשר אמון על טיפול בחוסים.

המטפל הערבי חשוד שנהג באלימות כלפי חסרי הישע.

בר"ח אלול, (09.08) התקבלה תלונה במשטרה על ידי בת משפחה של אחד החוסים במעון ולפיה ישנו מטפל במעון שנוקט אלימות כלפי בן משפחתה.

המשטרה פתחה בחקירה, רק לאחר עשרה ימים מרגע הגשת הבקשה, 'משהתחזק החשד לביצוען של עבירות כנטען', לדברי המשטרה, נעצר אתמול החשוד, תושב קלנסווה בן 52 העובד במקום שנים רבות.

ממשטרת ישראל נמסר לשאלת הקול היהודי על השהות הרבה שחלפה בין הגשת התלונה למעצר: "מיד לאחר המקרה נפתחה חקירה שעודנה מתנהלת בימים אלו. מטבע הדברים בשלב זה לא נפרט אודות חקירות מתנהלות, ראיות ו\או החשדות הקיימים בעניינו של חשוד זה או אחר, אולם נציין כי נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת. בין היתר ייבדק החשד באם נקט באלימות כלפי חוסים נוספים".

בית המשפט השלום בפתח תקוה האריך את מעצרו של החשוד עד ליום שני הקרוב.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

לפני כחודשיים, גזרה שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים, תמר בר-אשר, במסגרת עסקת טיעון, 11 חודשי מאסר, בניכוי חודש מעצר, לערבי בן 50 מבית נקובה בגין התעללות בקשישה ניצולת שואה חסרת ישע בה טיפל במעון סיעודי במעלה החמישה. כמו כן השיתה עליו פיצוי 'סמלי-חינוכי' על סך של 6000 ₪ "בהתחשב במצוקה הכלכלית של הנאשם ושל משפחתו".

על פי כתב האישום, המטפל הערבי עבד במעון הסיעודי במשך 15 שנה בתפקיד מטפל בקשישים השוהים במקום. השופטת בחרה להשית עליו, אף על פי שהיה אמון על טיפול בקשישים חסרי ישע, עונש בתחתית מתחם העונש ההולם, בטווח שנע בין שנה ל30 חודשים. השופטת ציינה בפסיקתה כי מדובר מהחמרה מהמלצות שירות המבחן להשית על התוקף עבודות שירות  משום ש'ההליך המשפטי משמש עבורו גורם משמעותי לחידוד גבולות'.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד