בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשיפה: עכרימה סברי בכנס עם מנהיגי חיזבאללה וחמאס

חשיפת הקול היהודי: המופתי שהעניק תעודה לשופט העליון, לימד את העוזרת של בן ברק וחביבם של אנשי רע"מ השתתף בכנס לכבוד איראן עם ארכי טרוריסטים שקראו לחיסול ישראל. סמוטריץ': "לעצור את סברי עוד הלילה"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ה ניסן תשפ"ב - 22:03 26/04/2022
גודל: א א א
עכרימה סברי לצדו של חסן נסראללה במודעה על הכנס ליום אלקודס האיראני (צילום מסך)
עכרימה סברי לצדו של חסן נסראללה במודעה על הכנס ליום אלקודס האיראני (צילום מסך)

חשיפת הקול היהודי: המופתי לשעבר של ירושלים והרשות הפלסטינית ומושא הערצתם של אנשי רע"מ עכרימה סברי השתתף היום (ג') בועידה איטרנטית עם בכירי הטרוריסטים ברחבי העולם לרגל יום אלקודס האיראני שיחול ביום שישי.

בין המשתתפים בועידה לצדו של סברי: מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, מנהיג חמאס איסמעיל הנייה, מנהיג הג'יהאד האסלאמי זיאד אל נחלה, מנהיגי החזית העממית, בכירי דת קיצוניים מתימן ועיראק וגם אזרח ישראלי נוסף - הארכיבישוף הנוצרי עטאללה חנא.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

המשתתפים בועידה שיבחו את מנהיג איראן לשעבר חומייני שייסד את יום ירושלים הבין לאומי וקראו לעולם האסלאמי להילחם בישראל ולהגן על ירושלים. מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה אמר כי חיזבאללה תתייצב בקו הראשון להגן על ירושלים. הוא ודוברים נוספים שיבחו את לוחמי הג'יהאד שמבצעים פיגועים נגד ישראל והעבירו מסרים אני ישראלים ואנטישמים.

עכרימה סברי הוא תושב ישראל ומתגורר בירושלים. חברי הכנסת הערבים ובראשם סיעת רע"מ רואים בו מנהיג ודמות דתית מוערצת. סברי מוכר כדמות התומכת בטרור ונחקר בעבר לא פעם על הסתה, בין השאר בעקבות תמיכתו בפיגועי התאבדות.

כפי שחשפנו בקול היהודי, העוזרת של יו"ר ועדת חוץ וביטחון וסגן ראש המוסד לשעבר ח"כ רם בן ברק, למדה בקורס של סברי מטעם עמותת אל אקצא של רע"מ ופרסמה תמונות שלה לצידו של סברי.

בנוסף שמו של סברי פורסם בידי עיתון הארץ כמי שהעניק מגן הוקרה לשופט העליון דהיום חאלד כבוב על פועלו של אביו של כבוב בהקשרים איסלאמיסטיים ביפו.

למרות פסיקותיו הקיצוניות והסתה רחבת היקף שלו הוא נחקר ומשוחרר בכל פעם מחדש. כניסתו להולנד נאסרה אולם מירושלים הוא מסית די בחופשיות. עם זאת מערכת הביטחון הישראלית מוציאה מפעם לפעמם צווי הגבלה נגד, בעיקר צווי איסור יציאה מהארץ.

לאחרונה הוצא נגדו צו איסור יצירת קשר עם ראאד סלאח וכמאל חטיב בכירי הפלג הצפוני וכמה מסיתים איסלאמיים נוספים, אולם נראה כי סברי פשוט "עקף" את הצו ופנה ישירות להשתתף עם נסראללה, הנייה ושאר ארכי טרוריסטים בועידה.

דמות נוספת בעלת אזרחות ישראלית שהשתתפה בועידה היא של איש הדת הנוצרי הארכיבישוף עטאללה חנא. הוא נחקר גם כן בעבר בחשד להסתה לפיגועים וחברי כנסת אף ניסו לפעול לשלילת אזרחותו אך ללא הצלחה.

לאחר החשיפה של הקול היהודי ח"כ בצלאל סמוטריץ' קרא למערכת הביטחון לעצור את סברי עוד הלילה והביע תקווה שחברות של רע"מ בקואליציה לא תמנע את מעצרו של השייח המסית.

"שירותי הביטחון של ישראל חייבים לעצור את המופתי עכרמה סברי עוד הלילה ולהעמיד אותו לדין. אני לא מעלה בדעתי שהקשר החזק של עבאס עם סברי והעובדה שהממשלה הזו תלויה בעבאס תמנע צעד ביטחוני קריטי כזה", כתב סמוטריץ' בחשבון הטוויטר שלו.

ח"כ יעקב מרגי מש"ס קרא לגרש את סברי ללבנון: "לא צריך לעצור אותו צריך לגרש אותו ללבנון שיחיה שם בסביבה הטבעית שלו", כתב.

סמוטריץ' לא כתב לחינם את דבריו. ב-2019 גינה בפומבי ח"כ מנסור עבאס את מעצרו של סברי בחשד להסתה ודרש את שחרורו. חברי סיעת רע"מ עלו לרגל אל סברי לא פעם והביעו בו תמיכה פומבית. סברי כאמור גם היה אורח הכבוד בכנסים וקורסים של מפלגת רע"מ והפלג הדרומי של התנועה האסלאמית.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון