בע"ה כ"ה כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מפקד כלא גלבוע: "סרסרו בחיילות למחבלים"

‏מפקד כלא גלבוע מודה לראשונה: "סרסרו בחיילות חובה, על מנת לספק מחבלים". "חייבת לקום ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת הפשע המתועב הזה".

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ' כסלו תשפ"ב - 13:03 24/11/2021
גודל: א א א

​מפקד בית סוהר גלבוע, גודר משנה פרדי בן שטרית, העיד היום (ד') בפני ועדת הבדיקה הממשלתית לאירוע בריחת ששת המחבלים מבית סוהר גלבוע.

במהלך עדותו, הודה ‏מפקד הכלא לראשונה כי סירסרו בחיילות חובה, על מנת לספק צרכים למחבלים, כפי שחשף לפני כשלוש שנים הכתב לענייני משטרה, לירן לוי. עוד אמר מפקד בית הכלא כי אירוע הסרסרות היה אירוע מכונן.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "סדום ועמורה במדינת ישראל. אם בכלא סירסו בחיילות כדי לספק צרכים של מחבלים ארורים זה מחריד, חייבת לקום ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת הפשע המתועב הזה".

יו"ר תנועת 'אם תרצו', מתן פלג הגיב לעדותו של מפקד הכלא: "כבר כמה שנים אנו מתריעים ודופקים על הדלתות לנוכח המחדלים המבישים בשב"ס. פתיחת חשבונות בנק למחבלים בכלא יחד עם בנק הדואר, תנאי קייטנה למחבלים שחלקם עדיין לא שונו והניצול המיני המזעזע, כל אלו הם רק קצה הקרחון". 

"ממשלת ישראל חייבת להפוך עוד השבוע את ועדת הבדיקה לועדת חקירה ממלכתית". 

"את מפקד כלא גלבוע הנוכחי צריך לפטר, ואת כל מי שכיהנו בתפקידים בכירים והיו מודעים לאירועי הסרסרות, יש להוקיע ולהעמיד לדין בהקדם. לא ייתכן שהאחראי לפרשה, אשר נחשפה על ידי הכתב לירן לוי עוד ב2018, עדיין משרת בשב"ס!"

"מזעזע לגלות ששירות בתי הסוהר הפך לגן עדן למחבלים המספק להם את צרכיהם המיניים ונותן להם כמעט כל מה שהם רוצים. להקים ועדת חקירה ממלכתית עם שיניים וסמכויות - מיד!"

בארגון תורת לחימה שלחו לאחר הפרסום מכתב חריף לשרי הביטחון הבט"פ והמשפטים, לרמטכ"ל למפכ"ל ולנציבת שב"ס ובו כתבו בין היתר: "עם ישראל הזדעזע כולו היום, למקרא הידיעה כי מפקד כלא גלבוע הודה בקיומה של תופעת סירסור בחיילות חובה וכי מי שסירסר באותן חיילות – הוחזר לשירות בתי הסוהר והוא עדיין משרת בדרגת רב כלאי".

"לב כל יהודי וכל בן אנוש מתמלא פלצות, מתופעה זו שמתקיימת במערכת הבטחון של מדינת היהודים. מדובר בכשל ערכי, המעיד על עומק אוזלת היד והכניעה לאויב רצחני, אשר במקום לטעום את נחת זרועה של המדינה אותה הוא מנסה להחריב – הוא מהתל ופושט יד בבנות ישראל שנדרשו לשירות חובה, בעודו בין כותלי הכלא".

"כשל זה אף מורה באצבע באופן ברור, על הזנחת ההגנה על נשים במערכת הבטחון, על ידי 'יועצות מגדר' למיניהן. על כך נדרשת לקום ועדת חקירה משולבת של זרועות הבטחון שתסיק מסקנות קשות ואישיות נגד כל הנוגעים בדבר, זו חובתכם. אנו קוראים לכם לשנות את כל האופי והגישה לאויב זה, ולחזק את רוח הלחימה באויב, גם בחזית זו".

כזכור, לפני כשלוש שנים וחצי, חשף לירן לוי פרשיה, במסגרתה סרסרו בשב"ס על פי החשד בסוהרות כדי לרצות מחבלים כלואים.

בתחילה השתלחו בדוברות השב"ס בלוי וטענו כי מדובר בטענות שקריות, אך בהמשך חזר בו דובר שב"ס והתנצל בפני לוי: "לירן, אינני יודע את הפרטים, הם יחקרו ויתבררו ואנחנו לא נתפשר ולא נכסה. המינוי של הקצין הבודק הוא ההוכחה לכך. אני חייב לך התנצלות על ההתנפלות שלי עליך, אני מודה שלא האמנתי ועדיין מתקשה להאמין. הכי חשוב לטפל באלה שיש חשש שנפגעו ובמקביל לברר את האמת".

דבריו של דובר שב"ס הגיעו לאחר החלטה של נציבת שב"ס, להעביר את ממצאי הבדיקה הראשונית ליחידה לחקירות סוהרים כדי שזו תברר את הטענות.

בערוץ 20 נחשף אז כי המחבל שדרש את הסוהרות הוא מוחמד עטאללה מבכירי המחבלים הכלואים בכלא גלבוע, המשוייך לארגון הטרור פת"ח שנכלא למאסר עולם ועוד 15 שנה.

מאז החשיפה התקבלו עוד ועוד עדויות של סוהרות על כך שלבקשת המחבל שובצו הסוהרות בעבודה באגף שלו, וכי הוא ומחבלים נוספים הטרידו אותן מינית. על פי עדות אחת הסוהרות, סוהר שמצא "סוני פלייסטיישן" אצל עטאללה, הועבר משירות באגף לפי דרישתו של המחבל.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד