בע"ה ד' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

משפט פדרמן: חמשת התוקפים הערבים תועדו אך הם חופשיים

אכיפה בררנית קווים לדמותה: נועם פדרמן תקף ערבים בעת שהתגונן מפניהם. באירוע תקפו אותו חמישה ערבים שצולמו – אף אחד מהם לא נעצר. בפרקליטות סיפקו שלל טענות מוזרות למחדל

  • דוד אור שחר
  • י"ט תמוז תשע"ט - 15:55 22/07/2019
גודל: א א א

נועם פדרמן, תושב חברון ניהל בשנים האחרונות מאבק על זכותם של יהודים להתגונן מול תוקפים ערבים. פדרמן הותקף על ידי מספר פורעים שיידו אבנים לעבר רכבו ובתגובה ירד מהרכב והניס את הפורעים.

במהלך האירוע צולם פדרמן פוגע יחד עם בנו במספר כלי רכב של ערבים שעמדו בסמוך. במשפטו אמר כי ביצע את המעשה לאחר שחשש שהללו ילכדו אותו בתוך הסימטה בה שהה ויפגעו בו.  

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

לאחר שהורשע בבית המשפט יצא פדרמן להליך משפטי בו ביקש לערער על הרשעתו. אחת הסיבות שגרמו לנועם לצאת למאבק המשפטי היא האכיפה הבררנית בה נהגו הרשויות.

את האירוע צילמו שתי מצלמות. מצלמה צבאית הממוקמת בסמוך ומצלמה נוספת אותה החזיקה ערבייה המתנדבת בארגון בצלם. התלונה שהוגשה נגדו מתבססת על הצילומים שהועברו למשטרה מארגון בצלם בה נחתך הקטע הראשון בו נראים הערבים תוקפים את נועם.

במהלך המשפט השיג נועם את תצלומי מצלמת צה"ל, בהם נראים בבירור פניהם של התוקפים הערבים אך אלה לא נעצרו ולא נחקרו עד היום.

"יש פה סיפור של אכיפה בררנית שהיא מאד בולטת", מספר נועם לקול היהודי. "יש וידיאו ויש תמונות של מישהו שזרק עלי אבנים".

"כל התיק התחיל מסרטון של בצלם. ישבה שם איזו צלמת של בצלם, ערביה ממשפחה של מחבלים שכנראה ידעה מראש מה עומד להיות".

"כשאני עשיתי מה שעשיתי פתאום היא מצלמת, ממש שניה לפני כשאני מותקף, היא לא מצלמת".

עוד בנושא: 

  "פסקי דין לא ירתיעו אותנו מלהגן על חיינו"

  - פדרמן מספר: מעבר למצלמה של 'בצלם'

  - פדרמן עוכב לחקירה: "עלילות בצלם"

כאמור נועם הצליח להשיג את תצלומי המצלמה הצבאית בה רואים את האירוע כולו, בצילומיה אפשר לבודד את פניהם של התוקפים: "האכיפה הבררנית עליה אני מדבר היא בסרטון של הצבא. שם אפשר לבודד תמונות של מי שזורק את האבנים ורואים את הפנים שלו מצויין.  בא בית משפט ושאל את התובע למה היהודים נעצרו והערבים לא? אז התובע התחיל לגמגם. הוא אמר תשובה מוזרה שהשב"כ לא הסכים לחפש אותם. טענה מצוצה מהאצבע", אומר נועם.

טענה נוספת אותה טענה הפרקליטות במהלך המשפט היא כי הערבים לא נעצרו מכיוון שבלאו הכי הם לא ישתפו פעולה בחקירתם משכך אין לעוצרם מלכתחילה.

נתון נוסף עליו הוא מספר כי בתצלומי צה"ל נראה בבירור כי לא ערבי אחד שותף לתקיפה: "עוד התברר מהתצפיתנית שמסתכלת על המצלמות בחברון, שזה לא רק ערבי אחד אותו רואים בסרטון. היו שם חמישה ערבים. נגיד שלטענתם לא איתרו את המרכזי, אבל לאיפה נעלמו כל החמישה? היה אפשר לעצור אותם ולא עצרו ולא נחקרו שם ולו ערבי אחד". 

בימים אלה מסיים נועם פרוייקט גיוס המונים למימון הוצאות המשפט ולהמשך המאבק.

נועם מגיב לגזר הדין

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד