בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מתכנן פיגוע תופת משתחרר מהכלא כשבידיו תואר שני

מחבל תושב בית לחם שישב 18 שנים בבית הסוהר משתחרר בימים אלה מהכלא עם סיום לימודי תואר שני ב'דמוקרטיה וזכויות אדם'

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' אב תשע"ט - 14:07 08/08/2019
גודל: א א א
אסירים משתחררים. ארכיון (דוברות שב"ס)
אסירים משתחררים. ארכיון (דוברות שב"ס)

בילאל עודה מחבל ערבי תושב בית לחם אשר נעצר בשלהי האינתיפאדה השניה השתחרר מהכלא בימים אלה כשבידיו תואר שני בלימודי 'דמוקרטיה וזכויות אדם'.

עודה תכנן יחד עם חברו פיגוע תופת בתחנה המרכזית בירושלים. על פי כתב האישום שהוגש נגדו, עודה היה בעל אישור כניסה לירושלים. הוא נשא מטען חבלה אותו מסר לערבי אחר תושב העיר.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

המטען הוטמן בתוך אבטיח יחד עם מכשיר פלאפון להפעלה מרחוק וחברו נסע עם החבילה לאיזור התחנה המרכזית על מנת להטמין את המטען.

ואכן, המטען הונח באיזור הומה אדם אך בחסדי השם המטען לא התפוצץ. עודה וחבירו נעצרו זמן קצר לאחר מכן.

על פי הדיווח באתרי חדשות ערביים, בילאל עודה נעצר במהלכה של שנת תשס"א כאשר הוא אוחז בידיו בתואר ראשון בעבודה סוציאלית. הוא נידון בעבירת נסיון לרצח ונשפט ל-18 שנות מאסר בפועל.

"הוא המשיך את לימודיו באוניברסיטה בבתי כלא וקיבל תואר שני למרות הקשיים העומדים בפני האסירים בכלל ובנושא החינוך בפרט", נכתב באחד מכלי התקשורת הערביים. "בילאל שואף להשיג דוקטורט לאחר השחרור", כתבו.

בתקופה האחרונה נחשפו על ידי מספר ארגוני ימין בקשות חופש מידע המגלות הצצה לחייהם הטובים של המחבלים בבתי הכלא.

מתשובת שירות בתי הסוהר שהגיעה ל"אם תרצו" לאחר כשנה של הליך משפטי ארוך, נחשף בין היתר כי שב"ס מספק פעמיים בשנה תוספת עוף מיוחדת לרגל חגים, כאשר עלות כל מנת עוף לאסיר נעמדת ב-47 ש"ח.

בחישוב של הנתונים ניתן לאמוד את סך התקציב לארוחת חג ב-2018 על מעל 540,000 ש''ח ובחישוב החל מ-2008 מדובר על מעל ל-6.5 מיליוני שקלים על ארוחות חג למחבלים. בנוסף, מוציא שב"ס 480 שקלים כולל מע"מ על טלווזיה אחת רב ערוצית המוצבת בכל אחד מתאי הכלא.

בנוסף מקבלים המחבלים שולחן פינג פונג, מחבטים, רשת שולחן וכדורים, מכשיר חתירה, מכשיר אופניים, ספת בטן ומקבילית זוגית. בקשת חופש מידע של ארגון לביא שפורסמה גם היא לאחרונה, סיפקה הצצה לשלל המוצרים להם זכאים הערבים במסגרת הקניות בקנטינות בית הכלא.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד