בע"ה ט"ו ניסן תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מתקפה מירדן וסוריה? מסמך צבאי מתריע

במסמך מפורט מצב המיליציות איראניות מצפון-מזרח לישראל והחשש ממתקפת פתע של צבא ירדן.

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • י"ט טבת תשפ"ד - 08:00 31/12/2023
גודל: א א א
(צילום מסך)
(צילום מסך)

מסמך חדש של פיקוד העורף מפרט את הסכנות הניצבות למדינת ישראל בגבול המזרחי ומעלה את החשש כי כל הפעילות של חיזבאללה בצפון נועדה רק להשיח את הדעת מהמתקפה האמיתית שתבוא ממזרח. המסמך מפרט ממקורות גלויים בלבד את פריסת הכוחות של איראן בסוריה, ומעלה את החשש כי גם צבא ירדן מתכונן לתקוף ממזרח. 

כותבי המסמך מסבירים כי לתפיסה שאסד ימנע מאיראן לפתןח חזית נוספת בצפון אין על מה להסתמך. על פי הכותבים, לאסד אין שליטה על רוב האיזורים הסמוכים לגבול ישראל, ובנוסף לכך בהחלט יתכן כי גם ההתנגדות שלה נועדה להטעות את ישראל על מנת לאפשר את יתרון ההפתעה למתקפה. 

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

המסמך גם מעלה את החשש משיתוף פעולה של ערבים תושבי ישראל עם האויב. כותבי המאמר מניחים שהפלישה, אם תהיה, תגיע באיזור הירמוך ומשם יתקדמו הכוחות באופן רגלי או על ידי איסוף על ידי רכבים של ערבים מהצד הישראלי של הגבול.

לאחרונה, כפי שפרסמנו, צבא ירדן התחיל לתרגל תמרונים צבאיים באזור פיתחת הירמוך. תושבי הישובים באזור חוששים ודואגים שהאימונים נועדו להכין פלישה מירדן אל תוך ישראל. כותבי המאמר סוקרים את חששות התושבים ואת הסיבות האפשריות לפלישה שכזאת ולא שוללים לחלוטין את האפשרות שהיא תתרחש. 

אף על פי שכותבי המאמר מסבירים את תירוצי צבא ירדן לתרגילים ואומרים כי"קיומם של גורמי ימין משיחי בתוך ממשלת ישראל הרואים בירדן חלק מארץ ישראל השלימה או כאלטרנטיבה למדינה פלסטינית מעורר אי שקט רב אצל ירדן", הם לא שוללים את האפשרות כי מדובר בהונאה והתרגילים נועדו להכשיר את האויב ל"פעולת השראה מפלישת חמאס בדרום ב7- באוקטובר".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד