בע"ה ט"ו ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מתרחבת הביקורת כנגד צו מעצר המנהלי

ח"כ מוטי יוגב קורא "לבחון היטב הצדקה לצעק הקיצון", הגרעינים התורניים בנוף הגליל שיגרו מכתב לשר בנט שחתם על המעצר המנהלי. ח"כ לשעבר פייגלין בפוסט חריף: "בנט החליט להשליך לכלא עוד בחור יהודי"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ז שבט תש"פ - 17:09 11/02/2020
גודל: א א א

מתרחבת הביקורת על שר הבטחון נפתלי בנט שחתם על צו מעצר מנהלי כנגד אליה בן דוד, כבן 20 מנוף הגליל.

הגרעין התורני-ציוני וגרעין "תורת החיים" שביישוב נוף הגליל שבצפון שיגרו מכתבים בנט בדרישה להסיר באופן מיידי את הצו שהוצא כנגד בן העיר, אליה בן דוד. "אנו מביעים זעזוע מהמעצר המנהלי של בן קהילתנו ומצפים משר הביטחון שלא ישתף פעולה כנגד הנער", נאמר באחד המכתבים.

"אנו פונים אליך בבקשה לבטל מיד את המעצר המנהלי, ולשחרר אותו כפי שקבע השופט". בנוסף נכתב כי מעצר מנהלי הוא התנהגות פוגענית וכי יש להעניק לבן-דוד את כל הזכויות המגיעות לחשודים במידה ואכן נעשתה עבירה על ידו".

חבר הכנסת מוטי יוגב קרא לשר בנט לקיים בדיקה נוספת ו"לבחון היטב אם לצעד הקיצון של מעצר מנהלי בפועל, כפי שננקט על ידי השב"כ בניגוד לצו בית המשפט, יש הצדקה או לא. במידה ולא ראוי לבטלו מיד", אמר ח"כ יוגב.

אמש הפגינו עשרות אנשים מול ביתו של השר בנט ברעננה, בדרישה לבטל את הצו המנהלי. שלושה מפגינים נעצרו ושוחררו לאחר מכן בתנאי הרחקה מביתו של השר בנט למשך 30 יום.

   | "דבר לא השתנה מאז שבנט נתן רוח גבית למעצר ועינויים"

בתוך כך, פרסם יו"ר מפלגת 'זהות' משה פייגלין פוסט בפייסבוק בו הוא תוקף את החלטת בנגד לחתום על צו מעצר מנהלי כנגד בן דוד.

"נפתלי בנט החליט להשליך לכלא עוד בחור יהודי, שבית המשפט שיחרר ללא תנאים מגבילים", כתב פייגלין. "זה האיש שרצה להקים מפלגה ליברלית, כן... זו האשה שרצתה לסגור עיתון... כלומר דבר לא השתנה מאז שנתנו בנט ושקד, בשם הציונות הדתית, רוח גבית, למעצר ולעינויים קשים של מיטב בניה".

"בגלל שבכפר דומא, חמולה אחת שרפה את ביתה של חמולה אחרת... כולם שוחררו, למעט אחד שעודנו עצור בבידוד כבר 4 שנים וכל שיש נגדו הוא "הודאות" שהוצאו בעינויים קשים. "למי אתם מאמינים" - זעק אז בנט את זעקת העושה מעשה זמרי ומבקש שכר כפנחס" - "לבן גביר או לאילת שקד"... אני שהכרתי את בנט, האמנתי לבן גביר".

"ובנט ושקד? - הם נותרו כהרגלם בצד בו מרוחה החמאה, מרוחה בחייהם של הנערים. זה בנט, זו שקד ואלו פניה של השפחה הסרוגה החרופה שממנה הם שואבים את כוחם. נקריב את בנינו למולך, רק הבו לנו מנדטים, תקציבים ולגיטימציה".

פגיילין התייחס לבנט גם באופן כללי ולפעולתו במשרד הבטחון. "שום דבר מהותי לא השתנה ולא מסוגל להשתנות בזכות שר הביטחון בנט. לא מול חמאס, לא מול חיזבאללא, לא מול סוריה ואיראן - שומדבר מלבד דיברור נלעג, שהופך יותר ויותר בריוני.... לבנט, שכשרי הביטחון לפניו, תלוי מנטלית ופוליטית בשימור הרציונל של אוסלו - כלומר באוייבי המדינה - אין ולא יכול להיות נגדם שום מקל. רק דיבורים".

"המרחם על אכזרים, סופו מתאכזר אל רחמנים" - אמרו חז"ל. ראו לאן מופנה המקל של המרחם על ילדי עזה. בנט הוא כל השלילה של תודעת ההנהגה הקיימת, זו שהפכה את תושבי שדרות לקפצונים של צבע אדום, את תל אביב לשבויה של עזה ואת ירושלים לסמרטוט של פוטין. בדיוק אותו הדבר בתוספת תעודת הכשר קטנה וסרוגה".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 1 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד