בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נציג המשטרה: התקבלו תלונות גם כנגד הערבים, אך הם לא נעצרו

שוחררו הנערים שנעצרו בחברון במהלך השבת. בדיון הודה נציג המשטרה כי הוגשו תלונות גם כנגד הערבים אך הם אינם נעצרו. "בימ"ש מנע את עלילת השווא כנגד הצעירים שנעצרו על לא עול בכפם"

  • יח"צ
  • ו' טבת תשפ"א - 08:07 21/12/2020
גודל: א א א

בימ"ש השלום בירושלים דחה את בקשת המשטרה והורה על שחרורם של שלושת הנערים שנעצרו במהלך השבת ביישוב היהודי בחברון.

בדיון ביקשה המשטרה לעצור את הנערים ל-5 ימים, ובסיומו של דיון קיבל שופט בימ"ש השלום אלעזר ביאלין את עמדת עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר ייצג את הנערים והורה על שחרורם של הנערים בהרחקה מהמעורבים בתיק ובערבות בלבד.

בהחלטה ציין השופט ביאלין כי החשדות והמעשים אשר מיוחסים לנערים כללים, וכי הוא אינו סבור שהדברים מצדיקים מעצר של 5 ימים. 

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

נזכיר כי הנערים נעצרו במהלך השבת, בסמוך לשכונת תל רומדייה בחברון, בעת מחאה על כך שערבים אשר תקפו נער יהודי אינם נעצרו. האירוע החל בצהרי השבת, בחיכוך בין נערים ערבים לנער מהיישוב היהודי. ע"פ דברי התושבים בשלב מסויים ערבים מבוגרים הצטרפו לנערים הערבים והחלו לתקוף באלימות את הנער היהודי. חיילים שהיו במקום והגנו על הנער הותקפו גם הם ע"י הערבים. שוטרים ממשטרת חברון שהגיעו למקום, נמנעו מלעצור את הערבים. נוער ותושבים מהיישוב היהודי בחברון החלו למחות במקום, בשלב מסויים עצרו השוטרים מספר נערים שמחו כנגד הסרוב לעצור את הערבים שתקפו, דבר שעורר מחאה נוספת במקום.

בדיון בבימ"ש אישר נציג המשטרה כי ישנם תלונות גם כנגד הערבים בגין תקיפה. לשאלת עו"ד קידר האם הערבים נעצרו, הודה נציג המשטרה כי עד כה לא נעצר אף ערבי בעקבות האירוע. באשר לטענה כי הנערים נעצרו באלימות קשה ע"י השוטרים, ציין נציג המשטרה כי התיק יועבר למח"ש לבדיקה.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו הגדיר את האירוע כעלילה כנגד הנערים "אנו מברכים על החלטת בימ"ש שמנעה את עלילת השווא כנגד שלושת הצעירים שנעצרו על לא עול בכפם לאחר מעצר אלים ומגמתי לתוך הפקרת דם יהודי בעיר האבות."

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


58 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד