בע"ה ח' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עדות נוספת: המחבל רב עם חיילים ואיים על טרמפיסט

בלעדי: נער תושב השומרון סיפר לקול היהודי כי זיהה בוודאות את המחבל שרצח את הרב בן גל הי"ד, כמי שרב עם חיילים ואיים ברצח כשבועיים לפני הפיגוע

  • אלחנן גרונר
  • כ"ו שבט תשע"ח - 21:00 11/02/2018
גודל: א א א
זירת הפיגוע בשומרון (ללא קרדיט)
זירת הפיגוע בשומרון (ללא קרדיט)

ביום שני האחרון נרצח הרב איתמר בן גל בצומת אריאל בפיגוע דקירה. בהמשך התברר כי יום קודם לכן התעמת המחבל ותקף חיילים באותה הנקודה, אך לא נעשה לו דבר שכן החיילים חששו.

אלא שלקול היהודי הגיעה עדות נוספת של נער בן 17 תושב גב ההר, שלפי עדותו זיהה באופן ודאי את המחבל כמי שהיה לדבריו מעורב באירוע דומה לפני כשלושה שבועות, תקף חיילים ואיים עליו בצומת אריאל.

"עמדתי בסביבות 8:00 בבוקר בצומת אריאל לכיוון גוש דן", סיפר הנער לקול היהודי. "פתאום הגיע צעיר ערבי, והוא היה נראה לי מאוד חשוד ועם מבטים עוינים כאלו. ראיתי המון פעמים ערבים בטרמפיאדות, אבל אף פעם לא ראיתי אחד שהיה כל כך חשוד".

באופן מיידי קרא הנער לחיילים שהיו בסמוך אך טרם הבחינו בצעיר הערבי. החיילים ניגשו אל הצעיר וביקשו שיזדהה, אך לדברי הנער הצעיר הערבי החל לקלל את החיילים ותחילה סירב להזדהות.

לדברי הנער, אותו צעיר ערבי הוציא לבסוף תעודת זהות כחולה, ולפיכך החיילים אמרו שהוא יכול לעמוד במקום כי אין להם מה לעשות. הנער דרש שלא יעמוד בסמוך אליו, אך הוא החל לאיים עליו ולהתעמת איתו בדחיפות, ולדבריו אמר לו בעברית: "וואלה יש לך מזל שיש פה חיילים, אחרת אני שולח אותך לקבר".

בעקבות המשך ההתפרעות של הערבי והאיומים שהשמיע, אחזו בו החיילים עד שהגיע קו האוטובוס לתל אביב לו חיכה, והעלו אותו עליו.

יש לציין כי תיאור המקרה דומה מאוד לסיטואציה שתיארו החיילים באירוע שהתרחש יום קודם לפיגוע, אך שוחחנו עם הנער ושמענו את עדותו עוד קודם לפרסום האירוע, והנער לא הכיר את העדות בזמן השיחה. העדות של הנער הועברה למחרת הרצח גם לקציני צבא בכירים, אולם נכון לשעת קיום השיחה טרם פנו אליו מהצבא לבירור הפרטים.

גם התיאור של המחבל בידי הנער בשעת האירוע היה דומה, ולדבריו הוא הרכיב אוזניות באמצעותן שמע מוזיקה בערבית, ונשא תיק.

"המון פעמים עמדו לידי ערבים בטרמפיאדה ואף פעם לא היה מישהו שעד כדי כך היה נראה לא טוב", סיפר הנער. "אחרי הפיגוע ראיתי את התמונה שהתפרסמה ומיד זיהיתי שזה הוא. החיילים אמרו לי "אין לנו מה לעשות, הידיים שלנו כבולות, אין לנו כח להסתבך עכשיו", ופשוט לא ידעו מה לעשות".

יש לציין כי לאחר פרסום עדות החיילים על כך שיום קודם לפיגוע הותקפו בידי המחבל אך חששו להגיב, טענו בדובר צה"ל כי המחבל "רק" קילל אותם ולא תקף את החיילים כפי שעולה מהעדויות, ובכך ניסו בצה"ל לטעון כי לא התרחש מחדל בנושא. בקול היהודי בדקנו שוב את הדברים, מהם עולה כי המחבל בהחלט תקף את החיילים. יש לציין כי בצה"ל סירבו לפרסם את סרטון תיעוד האירוע.

מדובר צה"ל טרם נמסרה תגובה לכתבה ולעדות של הנער.

בתוך כך, החיפושים אחר המחבל עדיין נמשכים. הערכת כוחות הביטחון היתה כי הוא נמלט לאזור שכם, אך ככל שעובר הזמן האפשרות שהוא מסתרר במקום אחר גדלה. כמו כן ישנו חשש שהמחבל יבצע פיגוע נוסף.

ביהודה ושומרון נמשכו גם בסוף השבוע התפרעויות הערבים, אך בגזרת חטיבת שומרון נרשם שינוי מסויים במדיניות הצבא, ומספר נקודות בהן התפרעו ערבים נחסמו לתנועת ערבים, וצלפים פגעו במספר פורעים מרכזיים.

גם היום (א') המשיכו פורעים ערבים ליידות אבנים ובקבוקי תבערה ברחבי יהודה ושומרון. אירועים נרשמו בחברון, תקוע, אל ערוב, משולש חורסה באזור נגוהות, מעלה שומרון, כביש מעלה אדומים ירושלים שם נרגם אוטובוס באבנים, ועוד.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד