בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עו"ד לאה צמל שוב מגנה על מחבל

ביה"ד של לשכת עורכי הדין שלל לצמיתות את רשיון עריכת הדין של המחבל טארק ברגות. עורכת דינו: "מעשיו נועדו כדי להתריע ולהטיל אימה על המתנחלים החומסים את אדמות עמו"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ז כסלו תש"פ - 11:55 25/12/2019
גודל: א א א

עו"ד לאה צמל, אשת השמאל הקיצוני, יוצאת שוב באמירה פומבית להגנת עמיתה עו"ד טארק ברגות שהורשע בביצוע פיגועי ירי בזמן שעבד כעורך דין וייצג מחבלים רבים בבתי המשפט הצבאיים.

לפני כעשרה ימים פסל בית הדין של לשכת עורכי הדין את רישיון עריכת הדין של ברגות לצמיתות. הפסילה מגיעה לאחר שברגות הורשע בביצוע שורת פיגועי ירי יחד עם רב המרצחים זכרייה זביידי מג'נין.

ברגות היה מבצע את הפיגועים בלילה ולמחרת מתייצב בבתי המשפט הצבאיים ומגן על מחבלים.

עו"ד צמל שייצגה את ברגות גם בהליך המשפטי בגין ביצוע הפיגועים, אמרה בבית הדין של לשכת עורכי הדין כי יש להטיל על ברגות השעיית חברות זמנית בלבד, וזאת בכדי שלאחר שישתחרר יוכל לשוב ולעסוק בעריכת דין.

לדבריה, "המונח קלון איננו מתאים לעבירות שביצע. מעשיו נועדו כדי להתריע ולהטיל אימה על המתנחלים החומסים את אדמות עמו. הירי היה לעבר אוטובוסים ממוגני ירי ואף אחד מהנפגעים לא נזקק לטיפול רפואי".

צמל היתה חברה בתנועת השמאל האנטי ציונית מצפן, ונחשבת לאחת מנשות השמאל הרדיקאלי הבוטות והקיצוניות בישראל.

במקביל לייצוג מחבלים באופן פרטי, צמל גם מייצגת נאשמים מטעם הסנגוריה הציבורית וכך משלם המיסים מממן את שכרה בסכומי כסף גדולים מדי שנה.

בארגון בצלמו פנו לאחרונה לשר המשפטים אמיר אוחנה בדרישה שיפעל להפסקת פעילותה של צמל בסנגוריה הציבורית, והשבוע פרסמו בארגון כי בלשכת השר הפנו את הפנייה לסנגור הציבורי הארצי עו"ד יואב ספיר מאחר והנושא מצוי בסמכותו.

כבר ב-1977 קבעו שופטי בג"ץ כי צמל הינה חלק מאנשים "המזדהים עם אויבי המדינה המבקשים את חורבנה".

דברים אלו נאמרו על ידי השופטים במענה לעתירת מחבלת שהואשמה בניסיון לפגע במטוס של חברת אל על במדינה זרה, ואשר עתרה לבג"ץ בדרישה שיבטל צו של שר הביטחון המורה כי רק עורכי דין שאושרו במיוחד לכך, יוכלו לייצג בבתי דין צבאיים. צמל לא אושרה לכך. השופטים דחו את העתירה.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד