בע"ה ט' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
טרור בחליפה:

עו"ד ערבי תושב ישראל ביצע פיגועי ירי עם זכריה זביידי

עו"ד ערבי תושב ישראל ביצע שורת פיגועי ירי יחד עם רב המחבלים מזמן האינתיפאדה זכרייה זביידי שהיה מבוקש בכיר וזכה לחנינה במסגרת הסכם המבוקשים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ו אייר תשע"ט - 10:55 20/05/2019
גודל: א א א

הותר לפרסום כי במסגרת פעילות של השב"כ שנערכה בחודשים האחרונים פוענחו שורה של פיגועי ירי שבוצעו בגזרת רמאללה על ידי לא אחרים מרב המחבלים זכרייה זביידי מג'נין ועימו מחבל, עו"ד ערבי אזרח ישראל וחבר בלשכת עורכי הדין - טארק ברגות.

השניים ביצעו שורה של פיגועי ירי לעבר אוטובוסים באיזור בית אל , פסגות וירושלים. המחבל העו"ד מייצג מחבלים בבתי המשפט וזביידי היה מחבל בכיר מאוד בתקופת האינתיפאדה השנייה ובשנים האחרונות אחז במשרה בכירה במשרד האסירים של הרשות הפלסטינית.

על פי המידע שחשף השב"כ השניים נעצרו לפני כשלושה חודשים בתום לילה בו נערכו לבצע פיגוע נוסף.

זכריא זביידי מחבל ערבי יליד שנת תשל"ו מתגורר במחנה הפליטים ג'נין ונושא משרה בכירה במשרד האסירים של הרשות הפלסטינית המטפל במחבלים הכלואים. זכריא זביידי הינו מבכירי פעילי הטרור באזור יהודה ושומרון, ונמנה על פעילי הטרור שנכללו במסגרת "הסכם המבוקשים" שגובש בשנת 2007.

הסכם המבוקשים היה צעד אותו ערכה ישראל על מנת לבסס את שלטונה של הרשות ביהודה ושומרון לפיו 170 מבוקשים ירדו מכוונת הסיכון של צה"ל בתמורה לנטישת הטרור.

בין המבוקשים אשר נכללו ברשימה היה כאמור זכריה זביידי, מפקד גדודי חללי אל-אקצא בג'נין לשעבר. מאז חתימת ההסכם, טוען זביידי כי גברה בו תחושת הביטחון, ולאחר שמסר את רובה הM-16 למנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית טען כי פנה לעסוק בקולנוע ותיאטרון. היום כאמור מתברר כי לזביידי היו גם מספר עיסוקים נוספים.

על פי מדיניות גורמי הביטחון, חריגת מבוקש וחזרתו לביצוע פיגועים תביא למיצוי הדין עימו, גם על פעילותו בעבר וכעת יעמוד זביידי לדין גם על מעשי טרור שביצע בעבר בתקופת האינתיפאדה השניה ביניהם מעשי רצח של יהודים.

המעורב השני, המחבל ועורך הדין טארק ברגות- יליד תשל"ה, מתגורר ברמאללה, בעל תעודת זהות כחולה, עו"ד ערבי אזרח ישראל וחבר בלשכת עורכי הדין. ייצג מחבלים בבתי המשפט עד למעצרו. ברגות אף הועסק כעו"ד במסגרת משרד האסירים של הרש"פ.

   | הפיגועים שביצעו שני המחבלים 

מהחקירה בשב"כ עלה כי השניים ביצעו שני פיגועי ירי, בכ"ח חשוון ובכ"ח טבת השנה לעבר אוטובוסים שנסעו בציר הסמוך ליישוב בית אל.

במהלך הפיגועים ברכבו של זכריא זביידי, רכב אותו קיבל מהרשות הפלסטינית במסגרת תפקידו במשרד האסירים. במסגרת היערכותם של השניים לפיגועים ביצעו בדיקות של השטח המיועד לפיגוע, תצפיות על היעדים לפיגוע, ועסקו באיסוף מידע.

עוד נחשף, כי השניים הוציאו לפועל פיגוע ירי נוסף בי"ט טבת, במהלכו ביצעו ירי לעבר אוטובוס שעלה לישוב פסגות, אך לא הצליחו לפגוע בו, בשל תנאי מזג האוויר וכן כי תכננו לבצע פיגוע נוסף במהלך חודש פברואר 19' לעבר אוטובוס אגד הנוסע לישוב פסגות. 

מהחקירה בשב״כ עלה עוד כי טארק ברגות הודה כי ביצע פיגוע ירי נוסף בי"ח חשוון התשע"ו לעבר ניידת משטרה במעבר הזיתים, בסמוך לירושלים, שכתוצאה ממנו נגרם נזק. במסגרת החקירה הוסגר לידי כוחות הביטחון הנשק מסוג M16 והמחסניות עמם בוצעו הפיגועים.

גורם בכיר בשב"כ: "מדובר באירוע חמור בו מעורבים בכיר במשרד האסירים הפלסטיני ועורך דין ישראלי העובד במשרד האסירים הפלסטיני, אשר ביצעו פיגועי טרור חמורים, תוך שימוש ברכב של הרשות הפלסטינית אשר שימש את זכריא במסגרת תפקידו במשרד האסירים".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד