בע"ה י"ט אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עזה: רקטה וקליע בבית - הכסף מקטאר יועבר

לאחר שהלילה ירו ערבים מרצועת עזה רקטה נוספת לעבר חבל אשכול וקליע אותר בבית בנתיב העשרה יועברו המשכורות לפקידי החמאס

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' אדר ב תשע"ט - 10:46 10/03/2019
גודל: א א א
בית שנפגע מטיל בדרום. ארכיון (דוברות המשטרה)
בית שנפגע מטיל בדרום. ארכיון (דוברות המשטרה)

הלילה (א') ירו ערבים מרצועת עזה רקטה נוספת לעבר יישובי חבל אשכול. הרקטה התפוצצה בשטח פתוח ומקום נפילתה אותר אחרי סריקות. 

בתוך כך הבוקר (א') דווח כי במושב נתיב העשרה שבצפון חבל עזה אותרה פגיעת קליע שנורה באמצעות מקלע על ידי ערבים מעזה. 

שני האירועים האחרונים מגיעים לאחר שביום ו' התפרעו כ-10,000 ערבים על גדר המערכת, תקפו חיילי צה"ל וגרמו לנזקים רבים לגדר. בליל שבת שוגרה רקטה לעבר יישובי מועצה איזורית שדות נגב ובלון אליו חובר ראש נפץ של טיל RPG אותר בסמוך לאחד מיישובי הנגב.

במקביל אתר הארץ מדווח כי הכסף הקטארי יועבר לפקידי חמאס ברצועת עזה, כבר בימים הקרובים, כשכר פיקטיבי על "עבודות יזומות". על פי הארץ הדבר יעשה כך "כדי למנוע מישראל את המבוכה שבהכנסת הכסף לרצועה במזוודות". 

על פי הדיווח הכספים כבר הועברו לאו"ם, שקיבל רשימה של זכאים לסיוע שישראל אישרה. אלה, פקידי חמאס ונזקקים, יידרשו לעבוד כמה שעות ואף פחות מכך, כך שניתן יהיה להעביר להם את הכסף - מאה דולרים - כשכר, ולא במזומן.

בתגובה לאירועי הלילה אמר גדי ירקוני ראש המועצה האיזורית אשכול כי: "תושבי עוטף עזה חיים כבר חודשים ארוכים בתוך שגרת חירום מתמשכת. אם ילדים בעוטף עזה מתקשים לישון בלילה בשל המציאות - הדבר צריך להדיר שינה מקובעי המדיניות ומהאנשים שאחראים לבטחון של אזרחי מדינת ישראל". 

"גילינו אורך רוח במשך תקופה ארוכה ואפשרנו לצבא ולממשלה למצות דרכי טיפול למיגור הטרור. אנו דורשים פתרון מיידי שיבטיח שקט ארוך טווח. אלה ימים של בחירות וסוגיית הפתרון לרצועת עזה חייב להיות על סדר יומם של המתמודדים לכנסת. אנחנו נמשיך ונציף את המציאות כאן".
 
מדובר צה"ל נמסר כי הלילה (א') תקפו מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל מספר יעדי טרור, בהם יעדי טרור במתחם צבאי בצפון רצועת עזה ושני כלי שיט של ארגון הטרור חמאס.
 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד