בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבים אזרחי ישראל תקפו מטיילים בכפר בגליל העליון

ערבים מהכפר דבורייה תקפו קבוצת בני נוער שטיילו במסלול שביל ישראל בכפר שבהר תבור פעמיים בתוך כחצי שעה. מדריך הקבוצה סיפר על האירוע לקול היהודי

  • דוד אור שחר
  • י"ז סיון תשע"ט - 13:57 20/06/2019
גודל: א א א
טיול. ארכיון (עמית אררט)
טיול. ארכיון (עמית אררט)

 

מטיילים יהודים הותקפו בכפר דבוריה שבגליל במהלך טיול שביל ישראל שערכו במקום בתחילת השבוע.

הכפר הנחשב לכפר שקט בדרך כלל הפתיע את מדריך הקבוצה מיכה ארז, אך בשיחה עם הקול היהודי הוא מבהיר כי ימשיך לטייל ברחבי ישראל.

"הקבוצה שאני מדריך זה תיכון שאני עושה איתם את שביל ישראל. שביל ישראל עבר עד לא מזמן בתוך דבורייה וכיום המסלול טיפה שונה בכל מקרה אנחנו הלכנו על התוואי הישן", סיפר ארז.

"חלק מהכוונה היא לא לראות רק את הנופים, אלא לפגוש גם את המגוון האנושי, זו הסיבה שנפגשנו", הוא אומר.

"במהלך הטיול הזה, היו שני אירועים של זריקת אבנים. אחד שנכנסנו לכפר ואחד שיצאנו, במרווח של חצי שעה ביניהם", מתאר ארז.

"הראשונה הייתה קבוצת ילדים שפשוט גרשנו אותם אמרנו להם 'לכו הביתה'. באירוע השני שהוא היה יותר חמור, חבר'ה מבוגרים יותר זרקו עלינו אבנים מתוך מסגד.

הם חיכו שהקבוצה שלנו תעבור ואז הם זרקו. אחת האבנים פגעו במאבטח והוא נכנס לתוך המסגד ותפס את אחד החבר'ה. הוא רצה להזמין משטרה וכו' אבל הוא הגיע למסקנה שהטיול צריך להימשך, במקביל  גם התחילה להגיע שם כל החמולה שהתחילו להרעיש ולבקש שנשחרר אותו".

ארז מספר כי מדובר באירוע שטרם נתקל בו במסגרת עבודתו. "בכל שנותי כמדריך טיולים זה פעם ראשונה שאני נתקל באירוע כזה. ממש לא ציפיתי לכזה דבר".

"בסה"כ מדובר בהר תבור שזה יעד המסלול שלנו. הוא כפר מרכזי, מגיעים אליו תיירים, כפר שמצופה ממנו לקבל את האחר. זה היה מאוד מפתיע הקבלת פנים הזו. להבא אני מוכרח להגיד שאחשוב פעמיים. רק מהבחינה שיש לי אחריות על קבוצה, למרות שמבחינה אידאולוגית מה שאני מאמין בו זה שאנחנו צריכים להסתובב בכל מקום", הוא מסיים.

פנינו למשטרה לבקשת תגובה אך תגובתה טרם התקבלה. לכשתתקבל, תפורסם.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד