בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מרכז י-ם רותח: צעיר ערבי נדקר בידי יהודים

במוצ"ש נפצעו שני יהודים מדקירות. שורת קטטות בשבועיים האחרונים בין ערבים ליהודים. ברקע: טענות להטרדת יהודיות והחום הלאומני ממבצע שומר החומות. "מה יקרה אם יהודים יבלו בשער שכם?"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"א אלול תשפ"א - 11:02 19/08/2021
גודל: א א א
מרכז ירושלים (יהודה פרל)
מרכז ירושלים (יהודה פרל)

צעיר ערבי בן 19 נפצע הלילה לאחר שנדקר בידי מספר צעירים יהודים ברחוב אגריפס, סמוך לשוק מחנה יהודה בירושלים. צוות מד"א פינה אותו לבית החולים שערי צדק בעיר כשמצבו הוגדר קשה.

לקול היהודי נודע כי האירוע מגיע לאחר שורת קטטות ודקירות בין ערבים ליהודים בשבועיים האחרונים במרכז ירושלים, שאת חלקן סיקרנו כאן באתר.

במוצאי שבת האחרון נדקר צעיר יהודי על ידי ערבי בכיכר ציון בירושלים. במהלך מוצאי שבת התרחשה על פי דיווחים של עדי ראיה, תקיפה של צעיר יהודי בכיכר ציון שמרכז ירושלים על ידי ערבי. על פי דיווחי חובשי מד"א שהגיעו למקום התקיפה, היהודי נדקר בכתפו באמצעות סכין על ידי הערבי. הצעיר היהודי נפצע קל וטופל בשטח על ידי חובשי מד"א. שוטרים שהוזעקו למקום עצרו את הערבי הדוקר בזירה ולקחו אותו לחקירה.

צעיר יהודי נוסף נדקר במוצאי השבת האחרון בידי ערבי, וצעיר ערבי שבילה עם צעירות יהודיות ממרכז השלטר לנשים וצעירות במצבי סיכון קשים, נדקר גם הוא בידי יהודי.

גורם המעורה במתרחש במרכז ירושלים אמר לקול היהודי כי השטח חם מאוד ומדובר על עשרות רבות ואף מאות של צעירים יהודים וערבים המבלים במרכז ירושלים ומעורבים בתקופה האחרונה בקטטות המוניות. 

ברקע המקרים קיים הטרור הערבי שהגיע לשיא בזמן מבצע 'שומר החומות', בשילוב חבורות רחוב, אלכוהול ויד קלה על בקבוקי בירה וסכינים. כשמוסיפים לזה טענות להטרדות של יהודיות ותופעה בה בחורים ערבים מבלים עם צעירות בסיכון סמוך למרכז השלטר, צעירות שכמה מהן אף מתגאות כלפי חוץ בקשר עם הצעירים הערבים, המצב נהיה נפיץ במיוחד.

"אם אומרים לערבים 'מה אתם מחפשים פה תשבו בשער שכם', אז זו גזענות, אבל לכולם ברור מה יקרה אם זה יהיה הפוך ויהודים יבואו לבלות בשער שכם", אומר הגורם.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד