בע"ה ב' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פיגוע בתקוע: ערבי חדר ליישוב ותקף יהודי

ערבי חדר לתקוע, יידה אבנים וניסה לתקוף עם חפץ ברזל. 3 לקו בחרדה. השר יריב לוין נכח ביישוב לרגל פתיחת שנת הלימודים והיה עם התלמידים בזמן האזעקה

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ב אלול תשע"ח - 12:07 02/09/2018
גודל: א א א עדכון אחרון: כ"ג אלול תשע"ח - 08:57 03/09/2018
זירת פיגוע. ארכיון (הלל מאיר TPS)
זירת פיגוע. ארכיון (הלל מאיר TPS)

אירוע חדירה ביישוב תקוע בגוש עציון.

מדיווח של מוקד הצלה ללא גבולות יו"ש עולה כי יהודי טייל סמוך ליישוב תקוע שבגוש עציון. במהלך הטיול הבחין באדם שיושב על ספסל במקום וניגש לברך אותו בשלום. בתגובה קם האדם והחל ליידות אבנים לעבר היהודי. היהודי קלט כי מדובר במחבל ערבי והחל להימלט מפניו תוך שהוא מיידה לעברו אבנים על מנת להתגונן. התושב הצליח להיכנס לתקוע אך במהלך מנוסתו נפל ממנו הטלפון הנייד. התושב הצליח לדווח לדווח למוקד הבטחון של היישוב וצוות בטחון ירד לאיזור התקיפה על מנת לבצע סריקות. במקביל הוכרזה ביישוב רמת כוננות בטחונית. 

המחבל עלה בנתיים לכיוון היישוב דרך היער, טיפס על הגדר וניסה לחדור לבית סמוך. הבית היה נעול ולכן החליט המחבל להמשיך ולחפש יהודים ביישוב על מנת לתקוף אותם. מחצר הבית הרים המחבל אופני נוי ממתכת וניסה לתקוף תושב אחר שהיה ברחוב באותה עת. התושב, שהיה חמוש בסיוע תושב נוסף הצליחו לתפוס את הערבי ולעוצרו. 

בהמשך הגיעו למקום כוחות גדולים של צבא ומשטרה שתפסו את המחבל ופתחו בסריקות באיזור. כמו כן פתחו הכוחות בחקירת האירוע.

בזמן החדירה נערך במוסדות החינוך ביישוב ביקור של שר התיירות יריב לוין לרגל פתיחת שנת הלימודים. בישוב הופעלה אזעקה, התושבים נקראו להיכנס לבתיהם, והשר יחד עם התלמידים היו בזמן האירוע במגרש בית הספר בטקס.

ראש המועצה האיזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר בתגובה לחדירה: "אנחנו נמצאים ביישוב תקוע שכרגע ספג מתקפה של מחבל בודד ככל הניראה. תודה לאל אין נפגעים חוץ משלושה נפגעי חרדה שגם זה חמור מאוד. כל הכוחות פעלו ופועלים בצורה טובה מאוד. אנחנו מאוד מאוד בונים על הפעולה התקיפה של צבא הגנה לישראל, שלא תאפשר לטרור להרים ראש ואנחנו כאן כדי לוודא שהיישוב מתפתח, שההתיישבות מתפתחת ונבנית. זאת התשובה האמיתית שלנו לכל שכנינו שחושבים שהם יכולים להרים עלינו יד ולגרש אותנו מכאן לא יעזור להם, אנחנו כאן לתמיד".

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד