בע"ה ו' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עשרות ח"כים: לאפשר לעצור לפגוש עו"ד

ביקורת על צו מניעת המפגש שהוצא ליהודי שנעצר כשהגיש תלונה על התקיפה הערבית סמוך לאריאל. ההרוג הערבי היה מנוע עבודה בישראל בשל מידע שב"כ

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • כ"ד סיון תשפ"ב - 12:49 23/06/2022
גודל: א א א
אילוסטרציה (צילום: שלום אסירייך)
אילוסטרציה (צילום: שלום אסירייך)

עשרות ח"כים קוראים לבטל את צו איסור המפגש עם עורך דין שהוטל על היהודי שנעצר בחשד למעורבות בתקרית סמוך לאריאל ביום שלישי.

חברי הכנסת פנו במכתב לראש השב"כ רונן בר ולמפכ"ל המשטרה רנ"צ קובי שבתאי ומחו על היחס שמקבל העצור היהודי, בזמן שאין אף עצור מהפורעים הערבים שתקפו את היהודים.

"בשעה זו עצור יהודי ומנוע מפגש עם עורך דין, זאת בשעה שאיש מהפורעים שתקפו את היהודים במקלות ובאבנים לא נעצר. מניעת המפגש היא פגיעה בזכות יסוד חוקתית. אנו דורשים לאפשר לו באופן מיידי מפגש עם עורך דינו", כתבו חברי הכנסת.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בתוך כך, הבוקר זמן קצר לפני דיון שהיה אמור להתקיים בבית המשפט בירושלים בעניינו של העצור, ביקשו במשטרה ובשב"כ להעביר את הדיון לבית המשפט בבאר שבע. עורך הדין עדי קידר תקף את הבקשה שלדבריו נועדה לפגוע בזכויות הייצוג של העצור.

עורך דינו של העצור, עדי קידר מארגון חוננו אמר אתמול כי השב"כ והמשטרה איבדו את הצפון.

"שירותי הביטחון בראשות השב"כ והמשטרה איבדו את הצפון. במקום לבסס את המשילות ואת הביטחון של האזרחים היהודים שדמם הפקר, הם עוצרים אדם שלמיטב ידיעתנו הוא חף מפשע, שהגן על כעשרים ילדים. אנחנו מקווים מאד שבית המשפט יורה על ביטול מניעת המפגש ואולי אף שחרורו ממעצר", דברי קידר.

לדברי קידר, היהודי שנעצר הגיע לתחנת המשטרה על מנת לתת עדות על האירוע והגיש תלונה כנגד הערבים התוקפים, אולם במשטרה החליטו לעצור דווקא אותו והוא הועבר לחקירת שב"כ. 

גם יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר תקף את מעצרו של היהודי שלדבריו הציל חיי עשרות נערים מלינץ', "בושה וחרפה שהמשטרה והשב"כ הופכים שוב את המותקפים לתוקפים. לא ייתכן כי המשטרה תעצור יהודים שהותקפו ע"י פורעים באלימות קשה ועליה לעצור את הפורעים האמיתיים".

ח"כ בן גביר הוסיף: "משטרת ישראל חייבת לשחרר עוד הלילה את מי שהציל אמש את חייהם של עשרות נערים יהודים מהלינץ' בסמוך לעיר אריאל ולהעניק לו תעודת הוקרה".

יו"ר שדולת א"י בכנסת, ח״כ יואב קיש וח״כ אורית סטרוק אומרים גם הם כי התנהלות המשטרה היא בלתי נסבלת, ״התנהלות המשטרה באירוע הלינץ' מאתמול היא בלתי קבילה ובלתי נסבלת. לא יתכן שאף אחד מהערבים משתתפי הלינץ' לא נעצר, והעצור היחיד הוא יהודי שכנראה נאלץ להגן על הילדים המותקפים, ועכשיו אף נמנע ממנו מפגש עם עו"ד. כך לא עושים צדק. כך לא מייצרים בטחון״.

ההרוג היה מנוע כניסה לישראל הריבונית

בתוך כך באתר "הארץ" פורסם כי עלי חרב, ההרוג הערבי באירוע, היה מנוע כניסה לתחומי הקו הירוק.

נזכיר כי הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס מיהרה להוציא הודעה עם תמונתו של חרב, ו"אבו עלי" המדווח על הנעשה בתקשורת הערבית, דיווח כי בארגון אומרים כי עלי חרב הוא אחד מאנשיהם. בהמשך הלילה התעוררו מריבות ברשתות החברתיות מאחר וארגון החזית הדמוקרטית טען גם הוא כי חרב הוא מאנשיו ותקף את חמאס.

נזכיר כי מהפרטים הידועים עד כה עולה כי קבוצת יהודים סיירה באזור הכפר איסככא לצורך בחינת ההשתלטות הערבית על השטח ובדיקת היתכנות להקמת ישוב חדש באזור.

מהסרטון היחיד שפורסם עד כה מהאירוע עולה כי קבוצת ערבים יצאה מהכפר והחלה לצעוק ולקלל את היהודים ולהבריח אותם מהאזור החקלאי הסמוך לכפר. היהודים נסוגו, ובהמשך דווח על כך שהערבים תקפו את קבוצת היהודים באבנים וכי רבש"ץ העיר אריאל ביצע ירי באוויר.

לטענת הערבים, בשלב זה יהודי דקר את אחד הפורעים, וזאת בסמוך לחיילים שלטענתם היו במקום. ההרוג הוא עלי חסן חרב, בן לחמולה שהוציאה מקרבה מספר מחבלים.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד