בע"ה י"ג ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פועלים ערבים השליכו אבנים על גן ילדים

בגבעתיים פונו אתמול 90 ילדי גנים לאחר שעובדים ערבים מאתר בנייה סמוך השליכו אבנים

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ז חשון תשע"ח - 09:59 06/11/2017
גודל: א א א
פועל ערבי. ארכיון צילום: יהודה פרל הקול היהודי
פועל ערבי. ארכיון צילום: יהודה פרל הקול היהודי

90 ילדים בני שלוש וארבע פונו אתמול (א') מגן בגבעתיים אחרי ששני פועלים מאתר בנייה סמוך זרקו אבנים למתחם, כך דיווח אתר ynet. על פי הדיווח אף אחד לא נפגע, והפועלים עוכבו לחקירה.

בהודעה ששלחה אחת הגננות להורים נכתב: "שני פועלים החלו לזרוק אבנים לתוך הגן, דרך החלון הפתוח. עדי (הגננת) פתחה בנוהל חירום, ופינתה את הילדים לגן מקביל". היא כתבה כי גם אותה גננת נלקחה לחקירה, ובזמן הזה גננת נוספת וצוות הגן השני היו עם הילדים. "אף אחד לא נפגע, כולם בסדר ואין מה לחשוש. הגננת בודקת את ההיבט הפסיכולוגי והאם כדאי לשוחח עם הילדים או לא", כתבה להורים.

אחת האמהות סיפרה ל-ynet: "בבוקר שני פועלים זרקו אבנים על הגננות, ועשו להן תנועות מגונות. הצוות עשה עבודה טובה, אבל כשלקחתי את הילד היו ניידות. זה נראה הזוי שלא עדכנו אותי בזמן אמת". אמא נוספת אמרה כי כרגע לא הוחלט על שינויים מבחינת האבטחה או פעילות אתר הבנייה. "כל מה שנאמר לנו זה שהמאבטח תודרך להגביר ערנות", סיפרה.

מעיריית גבעתיים נמסר בתגובה: "מרגע שהגננת הבינה מה קורה ולחצה על לחצן המצוקה, המצוי בכל גני הילדים בעיר ומדווח על מקרי מצוקה מיידית למשטרה ולשיטור העירוני, ועד שהגיעו למקום כוחות משטרה וניידת שיטור עירוני, חלפו כשתי דקות".

"שני הפועלים נתפסו והועברו לידי המשטרה. יתר הפועלים שעבדו באתר הבנייה עברו בדיקה נוספת, מעבר לבדיקה השבועית אותה אנו עורכים בכל שבוע בכלל אתרי הבניה בעיר. צוותי הגנים והמאבטחים תודרכו והחל ממחר תהיה נוכחת במקום ניידת שיטור עירוני בשעת הכניסה והיציאה של הילדים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 4 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד