בע"ה ח' כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פורעים ערבים בנוכחות צוות חדשות 12 תקפו בצורה קשה נער יהודי

הנער שהותקף בידי פורעים ערבים בנוכחות צוות חדשות 12 וצלמים - מקבל טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק. כנגד הפורעים וצוותי התקשורת הוגשה תלונה במשטרת בנימין - בגין תקיפה חמורה

  • יח"צ
  • כ"ה תשרי תשפ"א - 19:46 13/10/2020
גודל: א א א

היום (ג') בשעות הצהרים הותקף בצורה קשה נער יהודי בסמוך לצומת גבעת אסף בבנימין. הנער הותקף בידי פורעים ערבים, אשר הגיעו בסמוך לבוסתן יהודי יחד עם צוות חדשות 12 וצלמים בכדי לעורר פרובוקציה במקום. הנער אשר ניגש לדבר עם הקבוצה לברר את סיבת הגעתם סמוך לבוסתן, הותקף בצורה קשה ע"י מספר ערבים. 

עו"ד נתי רום, אשר מייצג את הקטין ומשפחתו במימוש זכויותהם כנפגעי עבירה, הגיע למשטרת בנימין שם הוגשה תלונת הנער כנגד הפורעים וכנגד צוותי החדשות והצלמים ששהו במקום. בנוסף, דרש עו"ד רום כי כלל החומרים של התקיפה שתועדה יתפסו בידי המשטרה.

הנער נפגע מאבנים ומכות בכל חלקי גופו, וכעת הוא מקבל טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק בירושלים. עו"ד רום מסר "מספר ערבים ואנרכיטסים הגיעו בחסות מסיק, התקרבו לקטין כבן 17, הכו אותו, חטפו אותו מספר מטרים לכיוון הכפר, הכו אותו מספר רב של אנשים, אנחנו דורשים ממשטרת ישראל לעצור את החשודים, לתפוס את סרטי הצילום שצולמו, לאתר את החשודים ולמצות עימם את הדין."

   | עו"ד של הנער שהותקף בבנימין לבימ"ש: עצרו את פרסום החומרים מתקיפת מרשי מחשש לשיבוש הליכי חקירה

עו"ד נתי רום שמייצג את הנער שהותקף היום בבנימין הגיש בקשה דחופה לבימ"ש לתפיסת כל הצילומים מהאירוע ולמניעת שידור הכתבה היום בחדשות 12,  וזאת מחשש לשיבוש הליכי חקירה.

"היום 13.10 הגיע המבקש יחד עם חברים נוספים לעבוד  בשעות הבוקר בבוסתן אותו הם מעבדים סמוך למאחז עוז ציון. לפתע הבחינו המבקש וחבריו בשיירה של כ-15 כלי רכב פלסטינאים מגיעים מכיוון הכפר בורקא. המבקש, יחד עם חבר נוסף ירדו לכיוון ההתקהלות הפלסטינאית שהחלה להתגבש בסמיכות לבוסתן אותו הם מעבדים. אז הבחינו המבקש וחברו שמדובר בפרובוקציה של אנרכיסטים ישראלים יחד עם פלסטינאים. את הפרובוקטורים ליווה צוות צילום של חדשות 12." נכתב בבקשה.

עו"ד רום המשיך לתאר את האירוע "במשך דקות אחדות ניסה אוהד חמו, כתב חדשות 12 שנכח במקום, לדובב את המבקש לצורך ראיון בנושא מסיק הזיתים של פלסטינאים ביו"ש בימים אלה. המבקש לא שיתף פעולה עם השאלות. בשלב זה החלו הפלסטינאים עם האנרכיסטים לתקוף את המבקש וחברו באלימות מילולית שגלשה במהרה לאלימות פיזית. מרשי ניסה לחמוק מהמקום אך ללא הועיל. קבוצת פלסטינאים תפסה את מרשי בזרועותיו וברגליו והחלה לגרור אותו לכיוון הכפר תוך שהם מפלים בו את מכותיהם." תיאר עו"ד רום.
 
לסיום דרש רום לעצור את פרסום החומרים מחשש לשיבוש הליכי חקירה "לאור העובדה כי בידי המשיבים 2 חומר חקירה משמעותי ממנו עולה לא רק הפרובקציה אלא גם התקיפה והחטיפה של המבקש, מתבקש בהמש הנכבד להורות למשיבים שלא לאפשר הוצאתו של חומר חקירה פוטנציאלי החוצה בטח לא לפרסום. פרסום חומר החקירה יקשה על מעצרם של התוקפים הערביים ויותר מכל יאפשר להם "יתרון" והכנה לחקירה תוך תאום גרסאותיהם ושיבוש החקירה.

בנסיבות בהם עתיד המשיב 2 לפרסם כתבה עוד היום, כפי שכבר פורסם ושודר, מתבקש בהמש הנכבד עד להכרעה בבקה ליתן צו המורה למשיב 2 שלא לפרסם תיעוד או כל חומר שיכול להוו חומר חקירה פוטנציאלי בתיק המשטרה שבנדון."

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד