בע"ה כ"ג אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כתב אישום חמור כנגד 6 ערבים מת"א-יפו; "תקפו ופצעו חייל במדים"

בחודש שעבר נעצרו 6 ערבים מת"א-יפו בגין תקיפת חייל במדים ופציעתו בשדרות ירושלים. היום יוגש כתב אישום חמור לצד בקשה למעצר עד תום ההליכים נגדם.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' תמוז תשפ"א - 10:45 14/06/2021
גודל: א א א
(צילום: קובי ריכטר/TPS)
(צילום: קובי ריכטר/TPS)

 בחודש שעבר נעצרו 6 ערבים בשנות ה-20-30 מת"א-יפו בחשד לתקיפת חייל במדים ופציעתו ובתום חקירה יוגש היום כתב אישום חמור לצד בקשה למעצר עד תום ההליכים נגדם.

משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי ניהלו במהלך החודש האחרון חקירה סמויה, כנגד 6 ערבים שהיו שותפים לתקיפה חמורה שבוצע בחייל צה"ל ביפו עת עבר ברחוב בעיר במהלך הפרות הסדר. החייל אושפז במצב קשה וכרגע נמצא בשיקום במרכז הרפואי איכילוב.

על פי כתב האישום שהוגש היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב, הנאשמים: נור יוסף (29), לוטפי וחש (27), רע'ב מחאמיד (26), לורנס מחאמיד (24) מוחמד עיאש (23) ועלי מצרי (20), שהו בשדרות ירושלים ביפו, במסגרת התקהלות מאורגנת שמטרתה הייתה לפגוע ביהודיים ולגרום נזק לבתי עסק המצויים בבעלות יהודים. במסגרת ההתארגנות, שלח עיאש בקבוצת וואטסאפ המכונה "אח'באר עאגל יאפא אלערבייה", ("חדשות דחופות יפו הערבית"), הודעות ובהן קריאה לעשיית מעשי טרור באזור שדרות ירושלים וכן הודעה ובה דברי שבח, אהדה, עידוד ותמיכה במעשי אלימות וטרור.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

בסמוך לכך, צעד חייל צה"ל, בשדרות ירושלים, כשהוא לובש מכנסיים צבאיים וחולצת טי שרט שחורה ונועל נעליים צבאיות. חלק מהנאשמים הבחינו בו ויחד עם אחרים התקרבו לעברו בכוונה להטיל בו נכות או מום, או לגרום לו חבלה חמורה, וזאת ממניע לאומני – אידיאולוגי. מצרי שהיה אותה עת רכוב על אופנוע, התקרב לחייל אחז בו וריסס אותו בגז מדמיע ואילו חלק מהנאשמים ואחרים, תקפו את החייל על ידי כך שהתיזו על פניו גז מדמיע ובעטו בחלקי גופו.

במקביל יוסף ששהה מן העבר השני של הרחוב, הבחין בתקיפת החייל, רץ לעבר החייל כשבידו לבנה והטיח את הלבנה בחוזקה בראשו של החייל בכוונה לגרום למותו. בעקבות פגיעת הלבנה בראשו, התמוטט החייל ונפל ארצה. אף לאחר שהתמוטט, המשיכו הנאשמים או מי מהם לתקוף את החייל ולבעוט בו. וחש, שעבר במקום והבחין בתקיפת החייל, קרב אל החייל כשהוא רוכב על גבי קטנוע ובעט ברגלו תוך כדי הנסיעה וזאת ממניע גזעני.
הנאשמים חדלו ממעשיהם, רק לאחר שאזרחים אשר נכחו בקרבת מקום נחלצו לעזרתו של החייל והזעיקו כוחות הצלה.

כתוצאה ממעשיהם של הערבים, נגרמה לחייל חבלת ראש קשה, ובכלל זה שבר דחוס בגולגולת, הוא הובהל לבית החולים שם נזקק לניתוח בראשו, כאשר במהלך הניתוח תוך כדי הרמת חלקי השבר, ארע דימום מאסיבי מכיוון שני עורקים. כן נגרמו לחייל חבלות גופניות. החייל נזקק לאשפוז ממושך בבית החולים וצפוי לשיקום ממושך. 

לאחר האירוע עת שכב המתלונן על גבו, חבול בראשו ושותת דם, תיעד אותו עיאש בסרטון אותו הפיץ בקבוצת הוואטסאפ כשהוא נשמע אומר ברקע: "הוא גמור הנה הוא לאחר שקיבל מכות והוא גמור לא יכול לזוז". בנוסף, תיעד עיאש את פינוי החייל על ידי ניידת טיפול נמרץ בסרטון נוסף, בעודו נשמע אומר ברקע: "הנה הוא המ... הזה הנה הנה הוא בן ש... העמיסו אותו כו....".

בנוסף, יומיים לאחר האירוע שלח עיאש בקבוצת וואטסאפ המכונה "דיווחים בזמן אמת PSPSPS" שתי הודעות ובהן קריאה ישירה למעשה טרור וכן פרסם הודעה אחת שבה פרסם דברי שבח, תמיכה או אהדה לגדודי עז א-דין אל קאסם, הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס וכן דברי שבח, תמיכה או אהדה למעשה טרור.

ליוסף יוחסו עבירת מעשה טרור של ניסיון רצח; לעיאש מיוחס עבירות של מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, הסתה לטרור (ריבוי עבירות) ושיבוש מהלכי משפט וגילוי הזדהות עם ארגון טרור; מצרי ורע'ב ולורנס מחאמיד מיוחסות עבירות של מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה ולוחש מיוחסת עבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש ממניע גזעני.

במקביל להגשת כתב האישום הוגשה בקשה למעצר עד תום ההליכים בגין מעשה טרור של ניסיון רצח, מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, הסתה לטרור, תקיפה הגורמת חבלה של ממש ממניע גזעני, גילוי הזדהות עם ארגון טרור ושיבוש מהלכי משפט – כל אחד על פי חלקו, זאת לאחר שלקחו חלק באירוע התקיפה של החייל בשדרות י-ם ביפו.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד