בע"ה ט"ו ניסן תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פסק הלכתי: לחסום את הסיוע לאויב גם בשבת

היום בפעם השלישית ברציפות מפגינים חוסמים את כניסת האספקה לאויב בעזה. בפסק הלכה בנושא התירו רבנים לחלל את השבת לצורך כך

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • ט"ז שבט תשפ"ד - 12:46 26/01/2024
גודל: א א א
חסימת משאיות האספקה
חסימת משאיות האספקה

בסרטון שפורסם על ידי ארגון "תורת לחימה" פסק הרב דב ליאור כי מותר לחלל את השבת על מנת לחסום את "הסיוע המכונה הומניטרי" לרצועת עזה. 

פסק ההלכה מגיע בעקבות התארגנות אנשי תנועת "צו 9" שכבר שלושה ימים חוסמים את מעבר המשאיות אל רצועת עזה דרך מעבר כרם שלום. החסימה שמופעלת על ידי כמה עשרות עד מאות אזרחים הוכיחה את עצמה כיעילה ביותר כאשר ביום הראשון לחסימה עברו רק תשע משאיות וביום השני לא עברה אף משאית. 

בסרטון הרב ליאור משבח את הציבור שאכפת לו מארץ ישראל והגנת היישובים וגם משמירת השבת. בנימוקיו לפסק ההלכה מסביר הרב כי העברת האספקה לאויב בזמן מלחמה היא אקט מלחמתי וכל מי שיכול למנוע את זה, וודאי שמותר לו להגיע ולעשות זאת, גם אם צריך לנסוע בשבת לצורך כך, אם אי אפשר לעשות זאת קודם. 

גם הרב רצון ערוסי, רבה הראשי של קרית אונו וחבר מועצת הרבנות הראשית, הצטרף אל פסק הדין. בהקלטה שפורסמה נשמע הרב ערוסי מסביר כי בישובי ספר מחללים את השבת גם לצורכי ממון, וכאן אין מדובר בעסקי ממון אלא בעסקי נפשות של ממש. 

עוד מסביר הרב ערוסי כי הסיוע ההומניטרי עובר אך ורק בגלל הלחץ האמריקאי, והלחץ של האזרחים למנוע את המעבר פועל, ולכן מותר לחסום את המעבר.  

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד