בע"ה ט"ז אייר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פעילי שמאל הגיעו לנחם את משפחת המחבל

פעילי שמאל קיצוני הגיעו לנחם את משפחת המחבל שחוסל סמוך לעדי עד. המחבל הורשע בביצוע פיגוע ירי והנחת מטען

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה שבט תשע"ט - 20:20 31/01/2019
גודל: א א א
המחבל כפי שצולם בכלא (צילום מסך)
המחבל כפי שצולם בכלא (צילום מסך)

פעילי שמאל קיצוני ובהם אריק אשרמן וגיא הירשפלד הגיעו לנחם את משפחתו של המחבל חמדי נעסאן מאל מועייר, אשר חוסל בהתפרעויות בין עדי עד לאל מועייר בשבת האחרונה.

כפי שפורסם, בדיקת הקול היהודי העלתה כי המחבל חמדי נעסאן נעצר בשנה הלועזית 2000 והורשע בביצוע מספר פיגועים ובהם הנחת מטען חבלה וירי לעבר יהודים.

הוא נידון ל-9 שנות מאסר אך שוחרר בחודש הלועזי נובמבר 2007 עם עוד כ-430 מחבלי פת"ח כ"מחווה" של ממשלת ישראל והעומד אז בראשה אהוד אולמרט לאבו מאזן לקראת ועידת אנאפוליס.

הדבר לא הפריע לאריק אשרמן, לשעבר מנכ"ל ארגון השמאל הקיצוני שומרי משפט, וכיום בארגון "תורת צדק" שהקים, ולגיא הירשפלד, אנרכיסט מוכר מארגון תעאיוש, להגיע לנחם את משפחתו.

בפוסט שפרסם אשרמן בדף הפייסבוק שלו, הוא מתעלם מעובדת היותו של נעסאן מחבל מורשע שביצע פיגועים, וכותב כי לדעתו הוא "מאמין שחמדי הותקף בעת שעבד באדמותיו".

בתוך כך, המשטרה ממשיכה לחקור את האירועים שהתרחשו, וכל נשקי חברי כיתת הכוננות של עדי עד הוחרמו לבדיקה בלסיטית, וחברים מכיתת הכוננות אף זומנו לעדות במשטרה.

בקרב כיתות הכוננות בישובי האזור קיימת תסיסה על מה שהם מגדירים כ"הפקרת לוחמי כיתות הכוננות", ואמש נפגשו נציגי ישובים באזור עם מח"ט בנימין.

בארגוני השמאל יש לציין טוענים כי האירועים, ובהם פיגוע הדקירה ולאחריו מרדף חברי כיתת הכוננות שהותקפו בידי המון ערבי, החלו לאחר שיהודים יידו אבנים על טרקטור שעבד בשטח הסמוך לעדי עד.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד