בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צאלים: בדואים כתבו כתובות בערבית וצלבי קרס

בדואים המסתובבים בשטחי האימונים של צה"ל בצאלים כתבו על קיר אחד ממבני הכינוס כתובות בערבית וסמלים נגד ישראל

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' אדר ב תשע"ט - 21:00 10/03/2019
גודל: א א א
הכתובות בצאלים  (טוויטר די להפקרות בצאלים)
הכתובות בצאלים (טוויטר די להפקרות בצאלים)

ההפקרות בצאלים.

הנזקים והגניבות שעורכים הבדואים בשטחי האש של צה"ל בצאלים והבסיסים באיזור ידועים לשמצה. לאורך שנים שוררת במקום הפקרות מוחלטת ואוזלת יד קשה אל מול הבדואים שעושים בשטח ככל העולה על רוחם. מנסיעה פרועה על טרקטורנים ורכבי שטח במהלך אימוני לוחמים ועד גניבות יומיומיות ועזות מצח מכל הבא ליד.

כעת פורסם בדף הפייסבוק "די להפקרות בצאלים", שחבריו מנסים להעלות למודעות הציבורית את המתחולל במרחבי צאלים כי על קירות של אחד ממבני הכינוס במתחם כתבו הבדואים כתובות בערבים וסמלים נגד מדינת ישראל.

"מכירים את ה'במה' בצאלים? בכל שבוע עשרות חיילים מתאמנים בלש"בייה בצאלים, ובסוף השבוע 'נופשים' במקום צעירים מהפזורה הקרובה..", נכתב בדף.

 "כתוצאה מכך כבר שנים אין מעקה ל'במה' כי היא נגנבה לצורך מכירת ברזל. לאחרונה גם נוספו כתובות של צלבי קרס יחד עם כתובות בערבית.... איפה צה"ל החזק? למה שותקים כנגד הפגיעה בגניבות והנזקים למתקני אימון של צה"ל? די להפקרות החוק בנגב!!", כתבו.

לפני מספר חודשים פרסמנו כי יחידת מילואים שהגיעה לאחרונה לאימון בבסיס, הבינה את שצפוי לה באימונים בצל המחדל הבטחוני החמור והחליטה לאתגר את השודדים הבדואים.

בתכנון מוקדם נערכו חברי היחידה להכנת 'הפתעות' אותם ימצאו הגנבים בביקורם. 

חברי היחידה הביאו מבתיהם עשרות תיקים משומשים ובבסיס מילאו את כל התיקים בסלעים, גריז, שמנים וחומרים שונים. לתיקים הוסיפו החיילים פתקים ובהם כתובות בעברית ובערבית המיועדות לגנבים ופיזרו את התיקים ברחבי הבסיס.

לדברי המארגנים, בימים שאחר מכן נגעו הגנבים בשיטוטיהם השגרתיים בבסיס בכל התיקים שהונחו בתקווה למוצא בהם חפצים בעלי ערך.

בדף הטוויטר אותו מפעיל מטה המאבק כנגד ההפקרות בצאלים נכתב: "לייק ענק לפלוגת מילואים יצירתית שנמאס לה מהרפיסות של המערכת! השודדים רוצים את התיקים? הם יקבלו "הפתעות" שיוציאו להם את האוויר", כתבו.

"פלוגת מילואים שהתאמנה לאחרונה בשטחי האש מסביב לצאלים נחשפה למחדל המתמשך שעליו אנו מתריעים, ונערכה מראש. החבר'ה הביאו תיקים ישנים מהבית ועשו עבודת מילכוד: חלק מהתיקים מילאו בסלעים, חלק בשמנים וגריז, חלק בדברים יותר גרועים שהשתיקה יפה להם.

חלק מהתיקים קיבעו בכבלי ברזל, ולכל תיק צירפו מכתב בעברית ובערבית עם מוסר השכל.  דווח לנו שאת כל התיקים ניסו לגנוב!!! אבל אחרי שגילו ההפתעות שחיכו להם, השודדים התייאשו, הפסיקו לנסות ולא רדפו עוד אחרי היחידה הזו - לפחות הפעם" נכתב בטוויטר.

"שתפו, אולי הקודקודים שאחראים למחדל יקבלו השראה וימצאו פיתרון מערכתי הולם, במקום לתת לחיילים בשטח להתמודד לבד", ביקשו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד