בע"ה כ"ב אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו במחדל: חגיגות שחרור מחבל בכפר חווארה

למרות שהודעה על האירוע פורסמה בפייסבוק של הכפר, הצבא לא הצליח למנוע שיירת רכבים שהשתוללה בכביש הראשי המוביל לישוב גב ההר

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו אדר תש"פ - 21:00 22/03/2020
גודל: א א א
שיירת הרכבים בחגיגות שחרור המחבל בצומת יצהר הגדולה (צילום מסך פייסבוק)
שיירת הרכבים בחגיגות שחרור המחבל בצומת יצהר הגדולה (צילום מסך פייסבוק)

מחדל: ערבים ערכו חגיגות שחרור למחבל מהכפר חווארה, חסמו את הכביש הראשי המוביל לישובי גב ההר והתפרעו. לכוחות הצבא שהגיעו למקום לקח דקות ארוכות להשתלט על האירוע ולפזר את הפורעים.

האירוע התרחש ביום רביעי האחרון. המחבל שוחרר אחרי שריצה כארבע שנות מאסר. כבר מספר ימים לפני שחרורו הודיעו בדפי הפייסבוק של חווארה על השחרור ופרסמו מודעה על אירוע של קבלת פנים לכבודו.

למרות זאת, בצבא לא נערכו בצורה מספקת. בשעות הצהריים הגיעו עשרות ערבים בשיירת רכבים מכיוון שכם אל חווארה.

בתיעוד שהגיע לידי הקול היהודי נראים חלק מנוסעי הרכבים מחוץ לחלונות הרכבים ומנופפים בדגלי ארגוני הטרור אש"ף ופת"ח, משמיעים מוזיקה רועשת, צופרים ומקללים חיילים. רכב צבאי נראה מגיע למקום בו עמדה השיירה, אך מבצע לאחר מספר רגעים פניית פרסה במקום לחסום את השיירה.

חיילים נוספים נצפים בסרטון מורים לאחד הערבים להיכנס לרכב ולהוריד את הדגל שהחזיק, אך כעבור כמה שניות הוא מקלל אותם ויוצא חזרה מהרכב. החיילים בשלב זה לא עוצרים את שיירת הפורעים.

רק כעבור כרבע שעה ולאחר הגעת כוחות נוספים נבלמת שיירת הרכבים, והחיילים נצפים משתמשים ברימוני הלם לפיזור הפורעים.

מדובר צה"ל נמסר: "ביום רביעי האחרון נחסם הציר סמוך לכפר ״חווארה״ על ידי פלסטינים. תוך דקות ספורות הגיע כוח צבאי לנקודה ופיזר את הפרת הסדר במקום, תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד