בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: המחבלים בפתח קיבוץ צאלים "בנס נמנע אסון"

מצלמות האבטחה תיעדו את שלושת המחבלים שחדרו מרצועת עזה, בפתח קיבוץ צאלים

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א ניסן תשע"ח - 19:31 27/03/2018
גודל: א א א

מצלמות האבטחה של קיבוץ צאלים תיעדו את שלושת המחבלים שחדרו מרצועת עזה לשטח ישראל, כשהם מסתובבים בפתח הקיבוץ. רק בהמשך נלכדו השלושה סמוך לבסיס צאלים, כשברשותם רימונים, סכינים ומגזרי תיל.

בועז קרצ׳מר, יו״ר קיבוץ צאלים ומי ששימש בשנים האחרונות מנהל האגף האסטרטגי במועצה האזורית אשכול מסר בתגובה:

״מסרטוני האבטחה של הקיבוץ שברשותינו רואים בברור שהמחבלים הסתבובו במשך דקות ארוכות בסמיכות לשער הישוב הפתוח לרווחה באין מפריע. במזל נמנע היום אסון בישוב.

צאלים מרוחק אמנם 20 ק״מ מהגבול ואינו מוגדר בתוך ׳עוטף עזה׳ אך זה לא הפריע למחבלים להגיע עד לפתחו. הדבר מערער את תחושת הבטחון של התושבים בפרט על רקע כך שהישוב נעדר מכל מרכיבי הבטחון כמו בישובי העוטף שנמצאים באותה מועצה.

אנו מצפים מהמדינה לראות באירוע נורה אדומה שהמרחק השרירותי שנקבע לעוטף עזה אינו רלוונטי עוד ויש לחזק את מרכיבי הבטחון גם בישובים המרוחקים, כולל סיוע ומימון משרת הרבש"ץ, כיתת הכוננות, צוות חירום ישובי וכל שאר המרכיבים. ויפה שעה אחת קודם״.

שלושה מחבלים ערבים חמושים בסכינים ורימונים חדרו הלילה מגבול רצועת עזה ונתפסו בשעות הצהריים רק באזור צאלים, מרחק של כ-20 ק"מ מהגבול. מדובר במחדל צבאי שהסתיים רק באורח נס ללא נפגעים ולפני שהספיקו המחבלים לבצע פיגוע בפועל.

סריקות החלו לאחר שזוהו עקבות סמוך לגדר הגבול. כוחות צה"ל החלו בסריקות שבמהלכן אותרו שלושה ערבים חמושים בסכינים, רימונים ומגזרי תיל, בסמוך לבסיס צאלים. על פי ההערכות, המחבלים צעדו בשטח ישראל במשך הלילה עד שהגיעו לאזור הבסיס.

השלושה נעצרו והועברו לחקירת השב"כ, וחבלן הוזעק לטפל ברימונים שנשאו. מדובר במחדל שכן החדירה לא זוהתה, הגדר לא התריע, ועלול היה להתרחש פיגוע גדול במידה ולא היו נתפסים המחבלים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד