בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: מזכיר פת"ח בית לחם מהלל את מבצע הטבח בנווה יעקב

על רקע הפיגוע האחרון בכפר תקוע, מה חושב מזכיר פת"ח בית לחם שפועל תחת אבו מאזן?

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ה שבט תשפ"ד - 13:36 04/02/2024
גודל: א א א

הדיבורים על מדינה פלסטינית הולכים ומתגברים ורק בשבוע האחרון פורסמו ידיעות על כך שבריטניה וארה"ב שוקלות להכריז על מדינה פלסטינית, זאת ככל הנראה כחלק ממהלך שמוביל השמאל הקיצוני ליצירת לחץ בין לאומי על ישראל בזמן המלחמה.

לצד זאת הפיגועים בשטח נמשכים, ובתחילת השבוע שעבר ניסה נער ערבי לדקור חיילים בכפר תקוע שבאזור בית לחם וחוסל.

הפיגוע הזה הוא זמן טוב לבחון את מזכיר פת"ח בית לחם מוחמד אל מסרי, שכפי שתיארנו בתחקיר אודות מזכירי הפת"ח, גם הוא תומך בטרור.

כך לדוגמה, במסגרת התחקיר נתקלנו בסרטון של אל מסרי בכפר תקוע במהלכו הוא נואם לצד חמושים בסוכת אבלים בכפר לכבוד נער בן 15 שנחשד בידוי אבנים ונורה.

שיירה של מחבלי פת"ח רעולי פנים נכנסת לאוהל האבלים כשהם חמושים בכלי נשק שונים, רובים, גרזנים ואלות.

אל מסרי נושא נאום, שתורגם בידי מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" ובו שיבח שורה ארוכה של מחבלים ובהם רבי מרצחים שביצעו מעשי טבח והרג בערי ישראל. "בין שני ההכרחים - הכרח הלחימה והכרח הניצחון בהבטחת אללה - ובין הקושי שבפרידה מהאהובים, עולים השמיימה שהידים.

האחרון שבהם הוא שהידנו הגיבור מוצטפא עמאר צבאח, שמצטרך לשיירה של האצילים ביותר, הטהורים ביותר והנכבדים ביותר, לשיירה של אל נבלאסי, עמורי, עלקם, אלתמימי, אלבידי, א-חוא'גא, וכל השהידים ששמותיהם חייבים להישאר חרותים בתודעה ובלבבות כפי שהבטחנו וכפי שאנו תמיד מבטיחים להם".

אל מסרי התכוון למחבל אברהים אל נאבלוסי מארגון גוב האריות בשכם, ג'מיל אל עמורי מהג'יהאד האסלאמי, חירי עלקם מבצע הטבח בנווה יעקב, עדי אלתמימי שרצח במחסום שועפט את החיילת נעה לזר הי"ד.

אל מסרי הדגיש את המסר שחוזר בשנתיים האחרונות שוב ושוב מפי מזכירי הפתח והוא הלחימה המשותפת לכלל ארגוני הטרור מפת"ח, חמאס, ג'יהאד אסלאמי והחזית העממית: "מגדוד ג'נין ועד שכם, השהידים של אל אקצא, אלקסאם, פלוגות ירושלים ואבו עלי מוסטפא – השמות מרובים אך המטרה היא אחת.

דרכם איחדה אותנו דרך האחדות, הדרך של אבו רעד, הדרך של רעד (הכוונה לרעד חאזם שביצע פיגוע בדיזינגוף ואביו פאתחי חאזם שהוביל את התמיכה בו ובפיגועים בג'נין), דיאא, אלתמימי וחמארשה (הכוונה לדיאא חמארשה שביצע פיגוע ירי בבני  ברק ושוב עדי תמימי משועפט), דרכם של המורדים שידעו כי אין דרך אל המולדת אלא באמצעות הקרבה ומסירות נפש.

הם החליטו להשתתף בקרב הזה באמצעות מה שיש בידיהם ומצטפא עמאר צבאח החליט לעלות השמיימה באמצעות מה שיש לו".

המסר מוסיף להישמע והוא יציאה לפיגועים: "מה שהופליטיקה מפלגת, יאחד הרובה הזה. מה שהפוליטיקה מפלגת, ומה שרוצה הכובש – יאחד דם השהידים", מצהיר אל מסרי.

כפי שהראנו בתחקיר הקול היהודי, לא מדובר בנאום חריג בקרב מזכירי הפת"ח שפועלים תחת אבו מאזן. למרות זאת גורמים בשמאל ובחלק ממערכת הביטחון ממשיכים בשיתוף פעולה איתם, מייחלים למדינה שינהיגו אנשי הפת"ח, ופועלים לשכנע את מדינות העולם ללחוץ על ישראל לממש זאת.

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

מזכירי הפת"ח מפעילים את גדודי חללי אל אקצא

 

לפני כשבועיים פרסמנו כאן את תחקיר מזכירי הפת"ח. במסגרת התחקיר סקרנו את מזכירי הפת"ח, שכפופים ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, ואת הפעילות שלהם בעידוד ובהכוונת הפיגועים של גדודי חללי אל אקצא ל הפת"ח.

הראנו כיצד יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, ממש כמו קודמו בתפקיד, רב המרצחים ערפאת, פועל בשתי זרועות. זרוע אחת היא "המנגנונים" הרשמיים שכביכול משתפים פעולה עם ישראל, והזרוע האחרת היא זרועם של גדודי חללי אל אקצא ומזכירי הפת"ח השותפים באופן רשמי ומעשי יותר בטרור.

עשרות רבות של אנשי מנגנוני הרש"פ חוסלו מאז 'שומר חומות' כשירו על כוחות צה"ל שפעלו בערים ובכפרים או ביצעו פיגועים בעצמם. רבים מהם עבדו במה שמכונה "חנייה כפולה" - ביום במשרדי הרש"פ ובלילה יורים על חיילי צה"ל במסגרת גדודי חללי אל אקצה.
כמה מחבלים שכאלה נהרגו? צה"ל והמנהל האזרחי מסרבים לספק נתונים אך להערכתנו מעל 100, ועוד מאות רבות שמשתתפים בפועל בלחימה בצה"ל. בהודעות הדוברות על חיסולים, כולל חיסולים ממוקדים מהאוויר, של אותם אנשי פת"ח, מקפידים בצה"ל ובשב"כ שלא לציין את שיוכם הארגוני.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון