בע"ה ח' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשיפה: מנהל בי"ס של משרד החינוך מסית ללא הפסקה - צפו

חשיפה: מנהל חטיבת ביניים מאום אל פאחם מפרסם סרטונים ופוסטים של הסתה ברורה מטעם הפלג הצפוני שהוצא מחוץ לחוק. משרד החינוך והמשטרה הודיעו שפתחו בבדיקה

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ב טבת תשפ"ב - 16:47 26/12/2021
גודל: א א א
זריקת אבנים בסרטון ההסתה שפרסם מנהל בית הספר (צילום מסך פייסבוק)
זריקת אבנים בסרטון ההסתה שפרסם מנהל בית הספר (צילום מסך פייסבוק)

חשיפת הקול היהודי: מנהל בית ספר מטעם משרד החינוך מפרסם הסתה ברורה מטעם הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית שהוצא אל מחוץ לחוק, אך נשאר בתפקידו.

מדובר באימן ג'בארין מנהל חטיבת הביניים אלאהליה באום אל פאחם.

דף הפייסבוק שלו מלא בתכנים מסיתים של הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית ותמיכה בראאד סלאח, אולם לאחרונה הוא הגדיל לעשות ופרסם סרטון הסתה מפורש במיוחד.

כמה ימים לפני שחרורו של ראאד סלאח פרסם ג'בארין פוסט עם סרטון תדמית על ראאד סלאח וכתב "שייח אל שבאב". בסרטון נשמע סלאח בנאום נלהב בו הוא מטיף לפעולות ריבאט (היאחזות) למען מסגד אל אקצא עד להפלת "הכיבוש הישראלי".

סרטון ההסתה בדף הפפיסבוק של מנהל בית הספר אימן ג'בארין:

"תדעו שאם תכלאו את כל המורביטין והמורביטאת, הם ישלחו את הילדים שלהם לעשות רבאט, במסגד אל אקצה המבורך", מכריז סלאח, השייח שהורשע בהסתה לטרור ואלימות ואחראי לתכנים אנטישמיים נגד יהודים ונגד ישראל. "אם תכלאו את הילדים שלהם, יבואו הנכדים שלהם לעשות רבאט למען מסגד אל אקצא המבורך, ואם תכלאו את הנכדים שלהם, יגיעו הנינים שלהם לעשות רבאט למען מסגד אל אקצא המבורך".

"עד מתי? עד מתי?", מכריז סלאח בסרטון, "עד שישקע הכיבוש הישראלי בקרוב בעזרת אללה ריבון העולמים".

הסרטון לא מותיר מקום לספק בנוגע למהות פעולות ה"ריבאט" אשר במקורן כוללות גם פעולות אלימות. בסרטון אותו משווק מנהל בית הספר ל"שבאב" נראים צעירים ערבים מיידים אבנים על שוטרים. המשך הסרטון הוא שיר הלל לראאד סלאח ולישיבתו בכלא הישראלי.

יש לציין כי לאורך השנים מפרסם מנהל בית הספר תכנים של הפלג הצפוני. לאחר רצח שני שוטרים דרוזים בהר הבית ביולי 2017 בידי שלושה מחבלים מאום אל פאחם, שיבח המנהל את נוער אום אל פאחם ואף יצא נגד אלו שטענו שלא היה צריך להרוג את השוטרים כי הם דרוזים. לדבריו הם "שוטרי הכיבוש" וזו סיבה מספיקה.

במשרד החינוך ענו לקול היהודי כי "על רקע הטענות אשר הובאו בפני המשרד, בכוונתו לערוך בדיקה מעמיקה בנושא. ככל שיימצא, כי עובדי הוראה שיבחו ותמכו בפעולות טרור או הסיתו לפעולות שכאלה, הרי שהמשרד יימצה עמם את הדין,  ויגיש נגדם תלונה במשטרה, לצורך פתיחה בחקירה פלילית".

מהמשטרה נמסר לקול היהודי: "החומרים שהועברו ייבדקו ובהתאם יוחלט על הליך הטיפול בנושא על-פי החלטת הגורמים המוסמכים לכך".

מנהלי בתי ספר הגיעו עם משלחות לקבל את פניו של סלאח

בשבוע שעבר חשפנו כי מנהלי בתי ספר מאום אל פאחם הגיעו עם משלחות ואותות הוקרה לקבל את פניו של ראאד סלאח לרגל שחרורו מהכלא.

המנהלים ואנשי הצוות ממספר בתי ספר הגיעו לאולם בו נערכה במשך חמישה ימים קבלת פנים לסלאח, הם נאמו בשמם ובשם בתי הספר המתוקצבים ומוכרים בידי משרד החינוך, בירכו את סלאח והעניקו לו עם התלמידים אותות הוקרה על שחרורו מ"כלא הכיבוש".

מדובר באחמד קבהא מנהל תיכון 'עתיד' אלאהליה שהגיע עם תלמידיו ביום חמישי לאוהל הניצחון של סלאח, נאם תכני תמיכה בראאד סלאח ודרכו המסיתה והאלימה והעניק לו מגן הוקרה הן מטעמו והן מגן נוסף מטעם תלמידיו.

יש לציין כי מדובר בתיכון שזכה באות הצטיינות מחוזי בשנת תשפ"א ויש בו אחוזים גבוהים ביותר של תעודות בגרות ורמת לימודים גבוהה.

אנשי חינוך נוספים הם בדרהם סלאח, ככל הנראה מורה שנאם בשם בית הספר המקיף אם אל פאחם, איש צוות נוסף שבירך בשם תיכון המקיף יחד עם משלחת תלמידים.

וכן במשלחת מתיכון חדיג'ה של תלמידות ואנשי צוות.

במשרד החינוך אמרו שפתחו בבדיקת הדברים. פנינו היום שוב למשרד החינוך שם אמרו כי הנושא עוד בבדיקה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד