בע"ה ט"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: פלאפון אותר באגף חמאס בכלא גלבוע

בחיפוש שנערך בשבוע שעבר בכלא גלבוע אותר פלאפון שהסתירו מחבלי חמאס. בשבועות האחרונים איימו מחבלים במרד עקב אכיפה בנושא

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' אדר ב תשע"ט - 14:28 10/03/2019
גודל: א א א

סוהרי ימ"ר "דרור" של שירות בתי הסוהר ערכו ביום שלישי האחרון חיפוש באגף בו כלואים מחבלי חמאס בכלא גלבוע. במהלך החיפוש חשפו כוחות שב"ס פלאפון שהסתירו המחבלים בתוך קיר של אחד התאים.

על פי דיווח באתר "ישראל היום" חשפו הכוחות טלפונים סלולריים רבים שהוברחו לבית הכלא בסיטואציות שונות והוסלקו בקירות ברחבי המקום. 

במהלך השבועות האחרונים החלו בשב"ס בפרוייקט הצבת משבשים לתקשורת סלולרית בבתי הכלא רמון וקציעות בדרום. זאת על מנת לשבש את מערך הטלפונים המוברחים בו משתמשים המחבלים הכלואים.

מייד לאחר הצבת המשבשים החלו המחבלים בסדרת מחאות אל מול מערכות שב"ס. בין היתר הנהגת אסירי החמא"ס בבתי הסוהר רמון וקציעות החליטה על התפטרותה.

הנהגת האסירים הינה הקשר בין המחבלים הכלואים לבין רשויות שב"ס וכל מו"מ עם המחבלים מתנהל מולה. כמו כן הודיעו כי בתגובה יפתחו בשביתת רעב עד להשבת מערך תקשורת המחבלים לתקנו.

באגף 5 של כלא קציעות אירע אירוע מחאה חריג כאשר מחבל חמאס חמאס, הצית את שרוול מעילו. המחבל הועבר לבידוד, ונסיבות המקרה נמצאות בבירור. כמו כן דווח כי מחבלים הודי כי יפסיקו לחת תרופות המסופקות להם, גם זאת על מנת לגרום ללחץ על רשויות שב"ס.

יש לציין כי הצבת המערכות משבשת לגמרי את האפשרות להוצאת שיחות מתוך הכלא וכי על פי תוכנית העבודה של שב"ס, הכוונה היא להציב בזמן הקרוב משבשים בבתי כלא ביטחוניים נוספים.

הכתב הבטחוני של ידיעות אחרונות יוסי יהושע פרסם כי בהערכת המצב שהתקיימה ביום חמישי בקריה סוכם כי "לאור הנפיצות הכוללת אנחנו ממליצים להמתין בשלב זה עם הרחבת הפיילוט ולבחון מחדש את העיתוי ליישומו בעוד מספר חודשים בהתאם להתפתחויות".

ככל הנראה בצה"ל חוששים מתגובות המחבלים ומעדיפים להתנהל עם מערך התקשורת המוברחת בצורה עדינה.

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד