בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
אחראי לרצח:

צפו: תעלומת מאות המבוקשים והקמפיין לחיסול אבו מאזן

יוזם קמפיין "לחסל את אבו מאזן" מסביר מדוע הטרור בשנים האחרונות הוא תוצאה ישירה ממעשיו של 'הפרטנר' עבאס, ושואל לאן נעלמו מאות המסוכלים של הרשות. 'עסקת המאה' עם מממן והאחראי לרצח?

  • דוד אור שחר
  • ז' תמוז תשע"ט - 11:45 10/07/2019
גודל: א א א

פסק הדין שניתן ביום שני השבוע בבימ"ש המחוזי בירושלים קובע חד משמעית כי אבו מאזן ושאר ראשי הרשות הפלסטינית, הינם נוטלים באחריות הישירה למקרים רבים בהם נרצחו יהודים.

נושא נוסף המונח על סדר היום תכנית השלום של טראמפ כאשר לקראת פרסומה המלא נשמעת יותר ויותר התנגדותו של יו"ר הרש"פ אבו מאזן לתכנית.

התנגדותה של הרש"פ היא סביב סוגיית השליטה בירושלים אך גם המצע הכלכלי אינו מוצא חן בעינה. אבו מאזן דורש שוב ושוב, כתנאי, להמשיך ולקבל את הכספים המלאים אותם גובה עבורו ישראל, ללא קיצוץ של הכספים אותם הוא מעביר למחבלים.

כעת לאחר שקבע בימ"ש כי מימון הטרור הוא בין הדברים המטילים את האחריות לרצח על כתפי אבו מאזן, עולה שוב הקמפיין אותו הרימו פעילים שונים לאחר גל הפיגועים בחורף האחרון אשר קראו "לחסל את מממני הרצח".

לאחרונה שוחחנו עם נריה אופן, הוגה המהלך וחבר מועצה בתנועת דרך חיים על הסיבות שגרמו לו לכוון את המאבק על ראשו של אבו מאזן.

במהלך השיחה העלה אופן נושא חשוב נוסף ביחסיה של ישראל אל הרשות והצורה בה נסמכת ישראל על מנגנוני הבטחון הערבים. 

"בעיסוק הבטחוני תשומת הלב הולכת כל הזמן לגבי הדברים שעושים הרבה אפקטים.

טילים, מנהרות, אזעקות, פיצוצים. הדבר הזה, נכון שזה מייצר הרבה חרדה ומטריד, אבל בפועל מה שהורג אותנו, שהכי מסכן אותנו והכי משליך על הקיום היומיומי שלנו זה הדברים שקשה לנו להתמגן מהם. ככל שהאויב נמצא במגע יותר צמוד אלינו, הוא מסכן אותנו יותר", פותח אופן.

"הסכנה היותר גדולה, שעליה לא מדברים זה הסיפור שקוראים לו הרשות הפלסטינית, הסכם אוסלו.

כל שאר הסוגיות הנוגעות לה, החל מערביי ישראל, וכלה במה שנקרה סוגיית עזה, מושלכות דרך הסוגיא של הרשות הפלסטינית".

צפו: נריה אופן בראיון לקול היהודי על הקמפיין לחיסולו של אבו מאזן
 לדבריו של אופן מושג טרור היחידים, כפי שכונה גל פיגועי הטרור המתמשך בשנים האחרונות, הינו תוצאה ישירה של מימון הטרור של אבו מאזן ושל ההסתה ברחוב הערבי. על דבריו הוא נסמך בדיווחים השוטפים בכלי התקשורת בהם פורט באופן ברור כיצד ממומנים המחבלים.

"יש ביטוח למחבלים. פורסם בכל אמצעי התקשורת המחירון של כך וכך זמן הישיבה בכלא לעומת גובה התשלום כולל פנסיה של אחרי  הישיבה בכלא. מה שמייצר את אינתיפאדת היחידים זו פוליסת הביטוח שהרשות הפלסטינית והעומד בראשה יחד עם השר לענייני אסירים, בנו".

עוד הוא מספר כי הקמפיין זכה לתמיכה רבה במרחב הציבורי. הוא יחד עם פעילים נוספים הלכו מאירוע לאירוע כשהם מצויידים בשלטי הענק שהודפסו בהם נראים פני הנרצחים לצד אחת מסיסמאות הקמפיין. גופים גדולים אף פנו אליו על מנת שיגיע יחד עם שלטי הענק לאירועים אותם ארגנו בעקבות הפיגועים.

אחרי הפיגוע בצומת אריאל בו נרצח הרב אחיעד אטינגר הי"ד וסמ"ר גל קיידאן הי"ד יצאו אופן הפעילים למקום הפיגוע. שיחה שערך שם עם אחת מכתבות השטחים המוכרות מחדדת את הסמכות העיוורת אותה נותנים גורמי הבטחון הישראלים בידיה של הרשות.

"עמדנו שם במשך יום במשמרת מחאה. פנתה אלי אחת מכתבות השטחים המוכרות בשאלה, "לאן אנחנו מושכים את הקמפיין הזה הפעם?"

חזרתי אליה בשאלה, לגבי דיווח ששמעתי בתקשורת. דיווח שנתי. שהמודיעין המסכל הפלסטיני סיכל בשנה האחרונה, כדו"ח שנתי, מאתיים פיגועים. היא מייד תיקנה אותי אמרה לי 500 פיגועים.  שאלתי אותה איזה סוג פיגועים? כמו הפיגוע שהיה כאן היום?"

"ואם כן,  וזה חמש מאות פיגועים כמו שהיה כאן היום והרשות הפלסטינית הצילה אותנו מהם, צריך להיות בית סוהר לכמה אלפי מסוכלים מהשנים האחרונות. אתם בטח לא רוצים להגיד לנו שיש סיכול של מאות מחבלים ולא שמים את האנשים האלה בכלא?"  מספר אופן.

"ואם מדובר רק ב"פייק סיכול" שמישהו אמר למישהו משהו ואמרו לו נו נו נו ורשמו בדו"ח שהיה פה סיכול פיגוע? ואולי דבר שלישי בכלל שבעצם, זה מודיעין שאמרו למישהו שהודיע לצה"ל מי מתכנן לעשות פיגוע וצה"ל סיכל אותו?".

אופן מסביר את דבריו בכך שלא דווח על עצורים ערבים שהוסגרו לידי צה"ל. זכורים אף מספר אירועים בהם צה"ל נאלץ לבצע מבצעים צבאיים על מנת לחלץ מבוקשים מידי הרשות, כמו הפשיטה על בית הסוהר ביריחו בו הוחזקו רוצחי רחבעם זאבי ועוד.

"שאלתי את אותה כתבת, למה אתם לא שואלים את זה? היא הסתובבה והלכה".

"הם משדרים את הנתונים שהשב"כ נותן להם. ואז צריך לשאול כאן שאלה משמעותית. מה בעצם השב"כ רוצה להגיד לנו בנתון הזה. מה זה חמש מאות סיכולים בשנה. כי הרי אם זה רק איזה , העברת מידע, אז בנינו פה, רשות פלסטינית שתעשה את הבטחון בשבילנו. שלא נצטרך לעבור בערים ערביות ולכבוש אותן".

 "החלפנו את המשת"פים שהיו לנו במשך השנים, במשתפים אחרים רק שהמשתפים האחרים משלמים הרבה הרבה כסף למי שרוצח אותנו. ומייצרים לנו "פייק סיכול" שבו מכרים לנו שמצילים אותנו שהשמיים יפלו אם התיאום הבטחוני יקרוס. ומצד שני הם מממנים את אינתיפדת היחידים בצורה סיבובית לאחר מעשה מכל המינים והצבעים והסוגים".

נקודה נוספת אותה הוא מבקש לחדד היא כי המאבק מול הרשות הוא בעצם מאבק באנטישמיות מדרגה ראשונה: "יש לנפץ את ההמצאה הזו שנקראת עם פלסטיני, זו המצאה אנטישמית.

איפה היו הפלסטינים בזמן הטורקים? אז הם לא רצו עצמאות? שהמיעוט היהודי היה נרדף, קטנצ'יק אף אחד לא היה צריך להתייחס אליו. ברגע שהוא קצת גדל אז פתאום הם צריכים מדינה?"

כלי מרכזי במאבק הוא שינוי תכניות הלימודים והתרבות של הציבור הערבי. האווירה האנטישמית מגיעה מתכניות הלימוד ובהם צריך לטפל בראש ובראשונה, הוא אומר.

"אפס התנגדות תרבותית שיש בה ריח של שנאת ישראל. כגון אמירה שהם פלסטינים. כגון אמירות של דת האיסלאם ששוללת את עם ישראל".

"צריך לטפטף את זה. והטיפול באנטישמיות בארץ ישראל, לא רק בבעיה הערבית אלא בבעיית האנטישמיות בארץ ישראל, צריך להיות על ידי כוח רב לאומי של מתנדבים מכל העולם. זה יפרק את המוקש הגדול מהפחד של כניסה לערבים לוורידים שנראה כגזענות", סיים.

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד