בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קורס לגיטימי? גם מארגן הקורס בו השתתפה העוזרת של בן ברק מסית לטרור

בדיקת הקול היהודי: מנהל הפרויקטים של עמותת אל אקצא שארגנה את הקורס בו השתתפה העוזרת של ח"כ בן ברק מסית לטרור. נשיא העמותה הסביר כי הקורס נועד לשמר את "המורשת הפלסטינית" של ירושלים ואל אקצא

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"א חשון תשפ"ב - 15:21 27/10/2021
גודל: א א א
פוסט של יזיד ג'אבר מעמותת אל אקצא במבצע שומר החומות (צילום מסך פייסבוק)
פוסט של יזיד ג'אבר מעמותת אל אקצא במבצע שומר החומות (צילום מסך פייסבוק)

גילויים נוספים על פרשת העוזרת של ח"כ בן ברק שהשתתפה בקורס והצטלמה עם שייחים מסיתים.

לאחר שח"כ בן ברק התראיין ברשת ב' וטען כי מדובר בקורס לגיטימי וניסה לשוות לו תדמית של קורס מדריכי טיולים, אנו חושפים פרטים נוספים על הקורס ומארגניו.

ראשית תחקיר הקול היהודי מעלה כי מטרת הקורס ברורה לחלוטין מדבריו של נשיא עמותת אל אקצא המארגנת את הקורס שייח צפואת פרייג' כפי שמופיעים באתר העמותה. השייח פרייג', שמשמ במקביל גם כסגן יו"ר הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית (מפלגת רע"מ) מצוטט באתר כמי שהדגיש את חשיבותו של הקורס "בהצגת, העלאת המודעות וחינוך הדורות הצעירים על מדעי מסגד אל-אקצא ובית אל-מקדיס המבורכים בכדי לשמר את ההיסטוריה של הציוויליזציה האסלאמית והמורשת הפלסטינית לאור כל תוכניות היהוד והגירוש".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

עוד על אופי הקורס ומארגניו ניתן ללמוד מדמותו של יזיד ג'אבר, מוביל הקורס שאף מתויג לצד השייחים בכיראת וראיד פתחי בידי אבו הזאז בפוסט שפרסמה. ג'אבר הוא מנהל הפרויקטים של עמותת אל אקצא ובנו של בכיר הפלג הדרומי שייח ג'אבר ג'אבר, לשעבר ראש מועצת ג'לג'וליה.

בזמן מבצע שומר החומות הוא הסית בחשבון הפייסבוק שלו והביע תמיכה בזריקות אבנים של ערבים על כוחות משטרה בהר הבית, ברעולי פנים בהר הבית ושיתף קריקטורה של לוחמי מוג'הידין – מחבלים שכביכול כובשים את ירושלים.

בנוסף, בתגובה לפוסט שהעלתה אבו הזאז בו סיכמה את הקורס הנקרא "עין אל בוראק", כתב ג'אבר תגובה בה הוא מייחל כי באמצעות הקורס יחזרו ימי השליטים המוסלמים שכבשו את ירושלים – צלאח א דין ועמאר אבן חטאב.

"ואכן, אנחנו העיניים של אל-בוראק, העיניים ששומרות ומגנות על אל-אקסא המבורך שלנו, ומוכנות להכין את הדור שישיב את תהילת אל-פארוק ואל-איובי, יתרצה אללה משניהם", כותב ג'אבר לעוזרת של בן ברק. "השבח לאללה שבחסדו נעשים הדברים הטובים". אל פארוק הוא עמאר אבן חטאב ואל איובי הוא צלאח א דין שכאמור שניהם היו שליטים אסלאמיים שכבשו את ירושלים.

כשמחברים את הדברים עולה תמונה ברורה של קורס שמטרתו המוצהרת והגלויה הוא חיזוק הנרטיב האסלאמי-פלסטיני של ירושלים והר הבית כנגד מדינת ישראל שהכריזה על ירושלים כבירתה, וההיסטוריה היהודית הפשוטה שבה הר הבית הוא המקום הקדוש ביותר בעולם ובפרט לעם היהודי.

אבו הזאז נזכיר, אינה עוזרת פרלמנטרית של ח"כ טיבי או עודה אלא של ח"כ רם בן ברק מיש עתיד, סגן ראש המוסד לשעבר, ומי שעומד בועדה הכה רגישה  - חוץ וביטחון.

איפה אפשר למצוא אתכם?
אנחנו רוצים להכיר אתכם! ספרו לנו היכן ניתן למצוא אתכם ברשתות החברתיות. 
לחצו כאן >>
תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד