בע"ה י"ב חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קריקטורה על האירועים בנגב: "ידי החיילים קשורות"

ארגון עד כאן מגיב לאירועים בנגב, בהם תקפו בדואים קציני צה"ל שרדפו אחריהם לאחר שגנבו כלי נשק. בקריקטורה שפרסם הארגון נראה חייל צה"ל שידיו קשורות והוא מנוע מלפעול נגד תוקפיו

  • יח"צ
  • י"ג סיון תש"פ - 09:10 05/06/2020
גודל: א א א

בארגון עד כאן הגיבו לאירועים בנגב ופרסמו קריקטורה המבקרת את העובדה כי ידי חיילי צה"ל קשורות. בארגון טענו כי מדובר בתוצאה של לחץ בינלאומי שמקורו בארגוני זכויות האדם בישראל, הגורם לחיילים לחשוש משימוש בכוח.

נזכיר כי השבוע פורסם תיעוד בו נראה ג'יפ צה"ל מוקף בג'יפים של בני מיעוטים, המונעים ממנו נסיעה בטוחה ומנסים להורידו מהדרך. לאחר מכן אף התעמתו אותם פורעים עם חיילי צה"ל, כל זאת בשל העובדה כי החיילים רדפו אחרי גנבים שגנבו אמצעי לחימה מבסיס בדרום.

בקריקטורה של 'עד כאן' נראה חייל צה"ל שהורד על ברכיו, כשמשפטן קושר את ידיו זו לזו מאחורי גבו. צלם ארגון 'בצלם' מתעד את המתרחש, ואילו בני מיעוטים מנצלים את ההזדמנות ותוקפים את החייל המנוטרל. ברקע נראים ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ, כשהם צופים על האירוע ללא כל התערבות מצדם.

בארגון עד כאן טענו כי התופעה נובעת מהלחץ הבינלאומי המופעל על חיילי צה"ל, שמקורו בארגוני 'זכויות האדם' "התופעה המחפירה הזו היא תולדה של תהליך ארוך שנים של קשירת ידי החיילים באמצעות לחץ בינלאומי, שמגיע מארגוני זכויות האדם הישראליים".

בעד כאן פירטו "כל סרטון ערוך של 'בצלם', כל עדות אנונימית של 'שוברים שתיקה' - מיד מוצאות את מקומן בדו"חות של האו"ם ודומיהם, עם אצבע מאשימה לעבר מדינת ישראל על הפרת זכויות אדם ושימוש מופרז בכוח. החיילים כל כך חוששים מהתוצאות של שימוש בכוח עד שאנחנו מגיעים למצב הנוכחי, שבו חבורת בדואים שגונבים מדי יום ציוד לחימה וציוד אישי של חיילים מבסיסי הדרום מרשים לעצמם לאגף ולחסום רכב של חיילי צה"ל ולאיים עליהם.

המצב המחפיר הזה חייב להיפסק. צה"ל מוכרח לקחת אחריות על כבודו ועל חיי חייליו ולשים סוף לסאגה המבישה הזו", סיכמו בארגון.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 1 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד