בע"ה ט"ו ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ראש מועצת בית אריה: הרצח הבא עניין של זמן

ראש מועצת בית אריה מתריע על שוד הרכבים: "דמם של היהודים אינו הפקר, יש לתת עדיפות עליונה לטיפול באירועים החמורים הללו ולחסלם"

  • דוד אור שחר
  • כ"א תמוז תשע"ח - 10:50 04/07/2018
גודל: א א א
אבי נעים צילום: הלל מאיר/TPS
אבי נעים צילום: הלל מאיר/TPS

בעקבות התרבות אירועי שוד הרכב בבנימין הוציא אמש (ג') אבי נעים, ראש מועצת בית אריה תגובה חריפה לתקשורת.

"בשנה האחרונה מתרחשים מקרי שוד אלימים רבים על ידי פורעים ערבים כנגד יהודים ונראה שמערכת הביטחון אינה מצליחה להתמודד עם הפורענות", פתח ראש המעצה.

"עיקר מקרי השוד מתבצעים על כביש 465 חוצה בנימין, כביש 446 משילת לכיוון אריאל ובאזור גוש טלמונים. השיטה דומה, פגיעה קלה ברכב הקורבן או חסימתו, פעולה אלימה לשליפת הנהג, שימוש בלום לשבירת החלון או איום בכלי נשק שונים", מתאר נעים את אופי פעילות הגנבים. "חלק גדול מהמקרים נעשה נגד נשים שנוהגות בגפן. ונראה שמערכת הביטחון אינה נחושה מספיק שכן האירועים מתרחשים על הצירים יותר משנה והפורעים חוגגים כמעט באין מפריע".

כך למשל רק בשלושת השבועות האחרונים אירעו מקרים של שוד רכב בידי ערבים שאך בנס לא הסתיימו ברצח.

עוד בנושא:

שוב שוד רכב בבנימין: ערבים שדדו נהג בן 60 באיומי אלה
אירוע שלישי בשבוע: נהגת נפצעה בשוד רכב
שוב שוד רכב: "ערבים עם מברג הוציאו את הנהג"

ביום ח' בתמוז דיווחנו בקול היהודי כי תושבת היישוב נריה שבבנימין נשדדה לא רחוק מהיישוב. רכב ובו שלושה ערבים נסע אחריה, עקף אותה וחסם אותה. מהרכב יצאו מספר ערבים חמושים בלום ברזל, ניפצו את שמשת הרכב הסמוכה לנהגת והוציאו אותה בכח מהרכב. הנהגת נפצעה קל מרסיסים, והערבים פתחו בנסיעה עם שני הרכבים.

יום קודם לכן התרחש בסמוך אירוע דומה, על פי החשד בידי אותה חוליה. בכביש העלייה לטלמון חסמו ערבים נהגת, יצאו עם אלות ושברו את אחד החלונות. הנהגת הצליחה להימלט.

 "זאת שאלה של זמן עד שאירוע כזה יסתיים ברצח יהודים ושוב נשמע את המנטרה הקבועה ש "זה התחיל כאירוע פלילי והסתיים כלאומני"", מזהיר נעים, "דמם של היהודים אינו הפקר, יש לתת עדיפות עליונה לטיפול באירועים החמורים הללו ולחסלם תרתי משמע על מנת ליצור הרתעה ולהחזיר את הביטחון לצירים. מערכת הביטחון צריכה להפעיל כוחות מיוחדים על הצירים ולטפל בפורענות לפני הרצח הבא", סיים.

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 1 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד