בע"ה י' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
"מטייחים ואלימים"

שדולת א״י: להוציא את אנשי ה-TIPH מחברון

ח"כים פנו לממשלה בדרישה לסלק את הארגון שאנשיו משתפים פעולה עם ארגוני BDS ואחראים לאירועי אלימות נגד יהודים

  • יח"צ
  • ג' כסלו תשע"ט - 08:39 11/11/2018
גודל: א א א
חברון צילום: ארגון חוננו
חברון צילום: ארגון חוננו

חברי שדולת א״י הוציאו בסוף בשבוע האחרון מכתב לכל שרי הממשלה בדרישה להפסיק את פעילות משקיפי TIPH בחברון ולהביא לסיום המנדט הזמני שלהם באופן סופי. 

על המכתב, שנכתב במוצאי שבת חיי שרה, חתמו ראשי שדולת א״י ח״כ יואב קיש וח״כ בצלאל סמוטריץ לצד חברי הכנסת אמיר אוחנה, ינון אזולאי, נאוה בוקר, יואב בן צור, יהודה גליק, שרן השכל, מיקי זוהר, יעקב מרגי, שולי מועלם-רפאלי, מיכאל מלכיאלי, דן סיאדה, ניסן סלומיאנסקי, ונורית קורן.
 
חברי השדולה מציינים כי ממשלת ישראל היא שהכניסה את משקיפי טי"פ לחברון, ועל כן על הממשלה לקבל את ההחלטה להוציא אותם: ״בינואר 1997 החליטה ממשלת ישראל לחתום על הסכם חברון, ובכלל זה להכניס לחברון כח משקיפים בינלאומי המכונה TIPH. בד-בבד קיבלה הממשלה החלטה "לשמור על כל התנאים הנדרשים לקיומו, ביסוסו, ובטחונו של הישוב היהודי בחברון". המכתב נשלח באופן אישי לכל אחד משרי הממשלה.
 
חברי שדולת א"י מציינים כי ״מאז חלפו כמעט 22 שנה, במהלכם התגלה כח המשקיפים כחד-צדדי במלוא מובן המילה, הגורם נזק לחיילי צה"ל, לתושבים היהודים, ולמדינת ישראל.
 
בזמן שהישוב היהודי בחברון חווה אלפי פיגועי טרור - המשקיפים הבינלאומיים הקפידו לשמור, לפקח ולדווח רק על מצוקות הפלסטינים בעיר. המשקיפים מחזקים ומתחבקים עם ראש העיר הערבי של חברון, רוצח מורשע שדם 6 הרוגים על ידיו."

לדברי ראשי שדולת א״י נחשף לאחרונה כי ״בניגוד למנדט שלהם הם מקיימים סיורי-הסברה אנטי-ישראליים בעיר, לנציגים דיפלומטיים שונים, ופעילות משותפת עם ארגוני BDS ופעילים אנרכיסטים מהארץ ומחו"ל. הם מציקים באופן קבוע לתושבים והיהודים בעיר, ולילדיהם, ולאחרונה תועדו במצלמות 2 אירועי אלימות חמורים מצדם (הכאת ילד בן 10, וניקוב צמיגי מכונית).״
 
בשל כך דורשים חברי השדולה מראש הממשלה והשרים לשים סוף לפעילות כח המשקיפים טי"פ: ״בתום 22 שנה - הגיעה העת לפעול ברוח החלטת הממשלה הקובעת כי יש לשמור על כל התנאים הנדרשים לקיומו ובטחונו של הישוב היהודי בחברון, ולהביא לסיומו של מנדט כח המשקיפים, אשר מראש נועד להיות מנדט זמני. בידכם הדבר, ואנו מצפים ומבקשים שכך תפעלו״

בעיתון ישראל היום פורסם הבוקר תצהיר חתום של בכיר בכח TIPH לשעבר שטוען כי מקרי הונאה וגניבה של עובדים טויחו וכי אנשי הכח הבריחו מישראל את אנשיהם החשודים במעשי אלימות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד