בע"ה י"ד תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
בהוראת המח"ט

שוטרים ערבים הופקדו על בטחון המתיישבים המותקפים

בבנימין זועמים לאחר שמח"ט הגזרה החליט להפקיד את אבטחת ציר 60 באיזור לובאן בידי שוטרים ערבים. "עושים קבלנות משנה במקום לפתור בעיות?" צה"ל מסרב להגיב

  • דוד אור שחר
  • ל' שבט תשע"ט - 16:56 05/02/2019
גודל: א א א
השוטרים מאבטחים את הציר בכפר לובאן  (צילום: עין לציון)
השוטרים מאבטחים את הציר בכפר לובאן (צילום: עין לציון)

בכפר לובאן א שרקייה בבנימין מותקפים כמעט מידי יום יהודים הנוסעים על כביש 60 הסמוך.

על הציר ממוקמים מספר בתי ספר של ערבים אשר תלמידיהם מיידים אבנים לעבר הרכבים. לפני כחודשיים נפגעה במקום אישה בהריון ונזקקה לאשפוז ממושך.

אלא שלקול היהודי נודע כי לאחרונה החליט מח"ט האיזור להציב במקום על בסיס קבוע שני 'שוטרים פלסטינים' שיקחו את האחריות לבטחון התושבים היהודים. השוטרים מסתובבים בגזרה בלבוש אזרחי והם שאחראים לכך שהנערים הערבים לא יפגעו ברכבי היהודים. 

אלא שנראה כי הדבר לא מצליח להוריד את מפלס האירועים וממידע שמסר לקול היהודי ארי קניאל רכז פרוייקט התיעוד עין לציון עולה כי לפני יומיים (א') נערים ערבים יידו אבנים לעבר רכבי יהודים על הציר המדובר ללא כל פעולה שננקטה מצד השוטרים הערבים על מנת לעצרם.

עוד עולה כי הלוחמים המוצבים בשטח נמנעים במקרים רבים מלפעול כנגד הפורעים מאחר שמבחינתם השטח בטיפול המשטרה הפלסטינית.

תיעוד: נער ערבי מרים אבן ומחכה להשליכה על רכב (פרוייקט עין לציון)

בפוסט זועם שהעלה קניאל לעמוד הפייסבוק שלו הוא כותב לאחר שצירף את תמונות השוטרים כפי שנקלטו במצלמות הארגון. "רואים את שני החמודים האלה? שניהם שוטרים פלסטינים, שקיבלו מינוי רשמי ממח"ט בנימין (צה"ל, כן?), לשמור עלינו שלא נחטוף אבנים.

כן, גם אתמול הם "שמרו" עלינו בצהרים, כשנערי הכפר זרקו אבנים. עכשיו שאלה- נגיד שנהג חוטף "רק" אבן אחת, לשניה מאבד שליטה, ומתנגש חזיתית במשאית שמגיעה ממול-
מי ייתן את הדין???

בקיצור- איך מעיפים את המח"ט מצה"ל??".

תושבים מהאיזור ששוחחו עם הקול היהודי אף הם הביעו זעם על התנהלוות המערכת.

"יש כאן גוף מוסמך לטפל בבטחון שלנו. לגוף הזה קוראים צה"ל. איך יתכן שבמקום לתת מענה יעיל לבעיה באים ועושים מן קבלנות משנה עם המשטרה הערבית? להסמיך אותם לטפל בבטחוננו בשטח שכולו בשליטת צה"ל?".

ממידע שהגיע לקול היהודי עולה כי היום בצהריים (ג') הוצב בשטח ג'יפ צבאי בשעות המועדות ליידוי האבים ואף לא אבן אחת נזרקה. "הדבר הזה הוא הוכחה", אמר קניאל לקול היהודי "כי מענה איכותי של צה"ל שווה יותר מכל קבלנויות המשנה עם השוטרים הערבים. המח"ט חייב להעמיד כאן כוח על בסיס קבוע ולטפל בפורעים באמצעות התמונות שאנו מספקים לו מידי יום".

בצה"ל סירבו להגיב לטענות המוצגות בכתבה.

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 2 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד