בע"ה כ"א תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שליח טראמפ תוקף את מימון הרצח של אבו מאזן

שליחו של טראמפ למזרח התיכון תקף את הרשות הפלסטינית על העברת הכספים למחבלים על חשבון רווחת אזרחיה

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ד אייר תשע"ט - 13:29 19/05/2019
גודל: א א א
מימון הרצח של הרשות. ארכיון (אברהם שפירא)
מימון הרצח של הרשות. ארכיון (אברהם שפירא)

שליחו המיוחד של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לענייני מו"מ בינלאומי, ג'ייסון ד. גרינבלאט, תקף בסוף השבוע את הרשות הפלשתינית והגדיר אותה כ"צבועה" על רקע העובדה שהיא מעדיפה לשלם למחבלים מאשר להסדיר את מצבה הפיננסי של מערכת הבריאות הערבית במזרח ירושלים, כך פורסם באתר ישראל היום. 

גרינבלאט, ששוקד בימים אלה על הצגת תוכנית המאה של טראמפ, שתיחשף אחרי חג השבועות, הגיב לטענות של גורמים בתקשורת הישראלית שמחו על כך שארה"ב פגעה במימון מערך בתי החולים והמרפאות במזרח ירושלים, ואמר: "התקציב שהרשות הפלשתינית מקצה על מנת ליישם את מדיניות ה'רצח תמורת תשלום' שלה גדול בהרבה מה־8 מיליון דולר בחודש שהיא חייבת לבתיה"ח במזרח ירושלים. אם הרשות הפלשתינית היתה חדלה ממתן העדיפות למחבלים ולמשפחותיהם, היא היתה יכולה לכסות ללא כל קושי את העלויות של מערכת הבריאות". 

לדבריו, "על כל הפלשתינים לדעת שהם אינם מקבלים גישה למערכת בריאות איכותית בגלל שהרשות הפלשתינית החליטה שיותר חשוב לתמוך במחבלים.

המצוקה התקציבית של בתי החולים איננה בגלל ארה"ב. מי שגרם לה היא הרשות הפלשתינית, שבמשך שנים מעבירה את הכספים שלה לתוכנית המבחילה 'רצח תמורת תשלום' ועושה שימוש לקוי בכספי הרשות בתחומים נוספים. אנחנו לא מתכוונים לקחת חלק במימון מערכת כזאת".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד