בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שפרעם: אירוע תמיכה במחבלים ''אזרחי ישראל''

עשרות השתתפו באירוע תמיכה בערבים אזרחי ישראל היושבים בבתי הכלא בשל מעורבותם בפעולות טרור. מהמארגנים: שותף ברצח עדן נתן זאדה הי"ד

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח ניסן תשע"ט - 11:25 23/04/2019
גודל: א א א
תמיכה בטרור בצפון. ארכיון (צילום: תנועת רגבים)
תמיכה בטרור בצפון. ארכיון (צילום: תנועת רגבים)

 

אירוע תמיכה באסירים ערבים אזרחי ישראל שהשתתפו בפעולות טרור התקיים ביום רביעי בשבוע שעבר בשפרעם. כך פרסם כתב מקור ראשון ישי פרידמן.

מהפרסום עולה כי ערב התמיכה התקיים במסגרת "יום האסיר הפלסטיני" ובשפרעם ציינו אותו ליד ביתו של המחבל, אניס ספורי המרצה עונש מאסר בכלא, על תכנון רצח יהודים.

ספורי הורשע בשנה הלועזית 2009 יחד עם בן דודו חוסאם חליל בתכנון פיגועי טרור, בשליחות ארגון הג'יהאד האיסלאמי. ספורי הקים חוליה צבאית שנקראה על שמו של מפקד חיזבאללה, עימאד מורנייה, שמטרתה הייתה לרצוח מדענים ישראלים. בנוסף לכך תכנן ספורי לרצוח חיילים ישראלים ולפגוע במשתפי פעולה.

השופטים גזרו על ספורי 14 שנים בכלא. בפסק הדין שצוטט במקור ראשון העלו השופטים את נושא מעורבותם של הערבים אזרחי ישראל בתכנון ובביצוע פעולות טרור.

"למרבה הצער", כתבו השופטים בפסק הדין, "אנו שבים ונדרשים לעיתים לפעילותם של אזרחי מדינת ישראל החוברים לארגוני טרור ולגרועים באוייביה של המדינה, אשר כל מטרתם לזרוע הרס, חורבן והרג בקרב אזרחיה… במקרה דנן, למרבה המזל לא יצאו התוכניות הזדוניות אל הפועל, אולם, מחרידה המחשבה מה היה קורה, אילו רק חלקן של תוכניות אלה היו מתממשות".

אחד האנשים שעמד מאחורי האירוע בשפרעם הוא אביו של אניס ספורי, ג'מיל ספורי, לשעבר חבר מועצה בעיר. ספורי האב ישב שנתיים בכלא על מוערבותו בהריגתו של החייל עדן נתן זאדה הי"ד– חייל שפגע בערבים בשפרעם בקו 165 בקיץ תשס"ה ונרצח בלינץ' על ידי ההמון לאחר שהרג ארבעה ערבים.

אסירים אחרים שזכו לתמיכה באותו אירוע היו בני משפחת בכרי, שהשתתפו בפיגוע התאבדות בצומת מירון בשנת 2002. תמונתם של שני בני הדודים הוצבה בסמוך לדוכן הנאומים, שם גם ניצב דגל אש"ף. יאסין ואיברהים בכרי סייעו למחבל מתאבד לבצע את זממו ולפוצץ אוטובוס בצמת מירון. השניים נידונו לתשעה מאסרי עולם.

באירוע התמיכה בספורי השתתפו מספר נציגים הפועלים בארגונים המסייעים לאסירים ביטחוניים מקרב ערביי ישראל, ביניהם נאדים יונס, אחיו של כרים יונס, היושב בכלא על רצח החייל אברהם ברומברג.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 46 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד