בע"ה ה' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שרה ב"ק על דברי גנץ: "אובדן של המצפן המוסרי"

בתכניתה בגלי ישראל תקפה שרה ב"ק את בני גנץ: "בעקבותיך, לא כל אם עברייה בטוחה שהפקידה גורל בניה בידי מפקדים הראויים לכך"

  • דוד אור שחר
  • ט' שבט תשע"ט - 22:00 15/01/2019
גודל: א א א
לוחמי צה"ל בצוק איתן (דובר צה"ל)
לוחמי צה"ל בצוק איתן (דובר צה"ל)

מתקפה על דבריו של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ שהתגאה בכך שסיכן את חיי לוחמי גולני במהלך מבצע צוק איתן על מנת שלא לפגוע באזרחי אוייב.

אמש בתכניתה ברדיו גלי ישראל תקפה שרה ב"ק בחריפות את דבריו של גנץ אותם הגדירה כפשיטת רגל מוסרית של צה"ל.

"עומד רמטכ"ל האחראי על חייהם של מאות אלפי חיילים והוא אומר בקולו שהוא העדיף את חיי אזרחי האוייב מאשר את חיי  חייליו" פתחה ב"ק ופנתה לגנץ ישירות.

"בני גנץ, מה שעשית זה הדבר הכי אנטי מוסרי שיכולת לעשות. זה אובדן של המצפן המוסרי. והנורא הוא שכל אמא ואבא ששומעים את מה שעשית כבר לא בטוחים שהם מוכנים לשלוח את ילדיהם לצבא.

אנחנו מגייסים את הילדים לצה"ל מתוך הבנה שישנה מערכת ערכים אחת, מוסכמת, על כל צבא הגנה לישראל והיא העובדה הפשוטה - שחיי חיילנו וחיי אזרחי מדינת ישראל קודמים לחיי האוייב.

אנחנו מגייסים את הילדים לצה"ל מתוך הנחת יסוד שהשיקולים של המפקדים הם שיקולים נקיים. 

הגילוי שמי שעומד בראש המערכת הזאת שוקל שיקולים של איך הוא יראה בעולם מה יגידו עליו או עלינו או איך להתמודד עם החלטות של בתי משפט בינלאומייים שאגב גם הם לא מוסריים, זה גילוי שבכוחו לפורר את המוטיבציה של החיילים ושל ההורים המעודדים אותם לשרת. 

פוררת את מערכת הערכים המוסכמת לטובת סולם ערכים מעוות. אבל הצבא הוא לא שלך אלא של כל עם ישראל. היום פורסם שצה"ל נמצא במשבר כח אדם חמור ביותר. האם זה בגלל שיש אנשים מסויימים שעולים בסולם הדרגות?".

ב"ק סיימה באמירה חריפה לגנץ, "בעקבות דבריך מתעוררת התחושה שלא כל אם עברייה בטוחה שהפקידה את גורל בניה בידי מפקדים הראויים לכך...".

   

   | מכתב ההורים

בתוך כך הורים שילדיהם שירתו בחטיבת גולני אותה התגאה גנץ שסיכן שיגרו מכתב לגנץ.

"שלום בני, קוראים לי מיכל, אם לשישה בנים. ארבעה מבני משרתים כלוחמים בחטיבת גולני.

את האהבה לכומתה החומה ולעץ של גולני קיבלו מהדודים, האחים שלי, שנשאו בגאון את הכומתה החומה על הכתף" כתבו ההורים.

"תשמע בני, אנחנו אנשים פשוטים בני הארץ הזאת, הורי והורי בעלי, שלום, עלו מצרפת. שלום גדל בעיר הקודש טבריה, עובד בהצלת חיים, בלי רעש וצלצולים, מה שצריך, בארץ, בחו"ל, מתוך תחושת שליחות של בן הארץ, כמובן עדיין בגאווה עושה מילואים. אני ירושלמית שגדלה בין חומות העיר העתיקה, משתדלים לעשות טוב לעמנו ומדינתנו".

"אנו בוכים וכואבים ביום הזיכרון לשואה, ולחללי מערכות ישראל, מתרגשים ביום העצמאות, מהטקסים, מחידון התנ"ך, גדלנו בתנועות נוער ארצישראליות, חינכנו את ילדינו על ערכים של אהבת המולדת, המורשת, אהבת העם ואהבת אדם. זו הרוח הנושבת בביתנו, זו הרוח עליה חונכו ילדנו לאהבת הארץ, למסירות והקרבה, לגדול להיות לוחמים בצבא ההגנה לישראל".

ההורים תיארו את חוויותיהם הקשות מימי הלחימה ""במבצע 'צוק איתן' היו שניים מהם שם בעזה. כשהגיעו השמועות על הנגמ"ש השרוף והחללים, ליבנו בער בקרבנו. הדאגה לילדים התערבבה עם צדקת הדרך וההבנה שאויב מנצחים, על אף המחירים הכבדים, כבדים מנשוא.

הם חזרו מהמלחמה גיבורים, נושאים על כתפיהם את המאורעות, את המראות ואת כאב החברים שלא שבו בחיים.

שומעת אני את דבריך כרמטכ"ל מתגאה במוסר, מוסר מעוות שמשמעותו סיכון בני וחבריהם מגולני, גבעתי וצנחנים, מכל הלוחמים, ושואלת את עצמי, הדם ילדנו הפקר? שני בניי, מי בגדוד ומי בסיירת, שעכשיו שוכבים אי שם בבוץ, יהיו לאויבינו למגן בשם מוסר מעוות? הייתכן שתיפול שערה מראשם, שדם ייגר בעבור אויבנו?

דמי רותח, דם אימהות הלוחמים, החברים לחטיבה זועק לשמים. ואיך אסביר זאת לילדי, ואיך אשלח אותם ללחום, לצבא שהבטיח לי 'שתדע כל אם עבריה שמסרה את גורל בניה בידי מפקדים הראויים לכך'. כשבפועל מעדיף את חיי האויב על פני חיי בניי.

נושאת תפילה לאבינו שבשמיים, חזק את מגיני עמך ישראל, לוחמי צבא הגנה לישראל, שלח עצה טובה למנהיגנו, מפקדי בניינו.

והפר מחשבות שונאנו ומבקשים רעתינו. מאמינים בצדקת דרכינו, אוהבים את מדינתנו".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד