בע"ה כ"ה טבת תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מעודדים טרור: קייטנה על שם רוצחים בחסות הרשות

בקיץ הנוכחי ילדים ונערים ערבים מבלים בקייטנות של הרש"פ בהן הם לומדים על מורשתם של המחבלים שרצחו עשרות יהודים

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב תמוז תשע"ט - 11:38 15/07/2019
גודל: א א א
תמונת אבו מאזן על בניין המוקטעה ברמאללה (אהוד אמיתון TPS)
תמונת אבו מאזן על בניין המוקטעה ברמאללה (אהוד אמיתון TPS)

האדרת המחבלים ברשות הפלסטינית אינה דבר חדש, גם לא חינוך הילדים והנוער על ברכי הטרור והרצח. כעת מדובר בקייטנות אותם ארגנו ברשות לזכרם של מחבלים בחירים בהם לומדים הילדים אודות דמיותיהם של הרוצחים וגדלים על מורשת הטרור.

מכון מבט לתקשורת הפלסטינית מפרסם כי פת"ח ואש"ף, אשר העומד בראשם הוא אבו מאזן, ארגנו בתקופה האחרונה קייטנה לילדות מאיזור טולכרם על שמה של הרוצחת דלאל מוגרבי אשר ביצעה את הפיגוע בכביש החוף בשנת תשל"ח בו נרצחו 37 יהודים.

הירשם עכשיו וקבל את כל הכותרות החמות אליך לווצאפ! - לחץ כאן 

"מחנה האחיות של דלאל", כך החליטו ברשות לכנות את הקייטנה במהלכה לובשים הילדים מדי צבא ויוצאים לפגישות ושיחות מורשת עם מחבלים משוחררים ובכירי הרשות הפלסטינית.

הקייטנה ממומנת על ידי המועצה העליונה של אש"ף עבור ספורט וענייני נוער בראשה עומד המחבל ג'יבריל רג'וב.

בישיבה אותה ערכו בכירי הרש"פ עם הילדים, ביניהם מושל מחוז טולכרם, מקורבו של אבו מאזן, אמר המושל כי הקייטנה נערכת: "על מנת לחזק את רוחה של השייכות הלאומית בקרב בנינו ובנותינו". בנאומו הזכיר המושל את השאהידים השונים ובמיוחד את מוגרבי ושיבח את עמדתה "במאבק ואת המהפכה".

גם ברכה שנשלחה מאבו מאזן למשתתפפי הקייטנה נשאה שבחים למחבלת ולשאר המחבלים הכלואים. קייטנה אחרת שנערכה באיזור שכם הייתה על שמו של המחבל עומאר אבו ליילא שרצח את הרב אחיעד אטינגר ואת סמ"ר גל קיידאן הי"ד.

   | הוכפל שכרו של יוזם רצח שלושת הנערים

בתוך כך, מדווח עוד מכון מבט לתקשורת הפלסטינית כי שכרו של מתכנן פיגוע חטיפת ורצח שלושת הנערים הוכפל על ידי הרש"פ לאחרונה.

מאז החטיפה והרצח של אייל יפרח גיל-עד שַאעֶר ונפתלי פרנקל, הרשות שילמה מעל 350,000 ש"ח בתגמולי טרור למחבל החמאס שהורשע בתכנון החטיפה והרצח, ולמשפחות של שני המחבלים האחרים שהשתתפו בחטיפה וברצח.

המחבל שהורשע בתכנון החטיפה והרצח - חוסאם אל-קואסמי - נתפס ונעצר זמן קצר לאחר הפיגוע.

מאחר שכעת מלאו חמש שנים לשהייתו בכלא, משכורתו של אל-קואסמי מוכפלת על ידי הרש"פ, וקופצת מ-2000 ש"ח ל-4000 ש"ח בחודש. המחבל שארגן את הפיגוע הרצחני הזה קיבל עד כה 98,400 מהרש"פ מאז מעצרו. בנוסף למשכורת חודשית שהרש"פ משלמת למחבל אל-קואסמי, היא גם משלמת קצבאות למשפחות שני המחבלים האחרים שהשתתפו בפיגוע החטיפה והרצח ואחרי כן נהרגו, מרואן אל-קואסמי ועאמר אבו עיישה.

שניהם נהרגו בחילופי אש עם כוח צה"ל בעת שהתנגדו לניסיון מעצרם. התשלומים האלה מנוהלים ומועברים, ברמה הטכנית, על ידי "המוסד לטיפול במשפחות השהידים והפצועים" של אש"ף, אך למעשה התשלומים האלה באים מתקציב הרש"פ. 

מאחר שהמחבל ההרוג, מרואן אל-קואסמי, היה נשוי ואב לילד, אזי בנוסף לקצבה הבסיסית בגובה 1,400 ש"ח שמקבלים בני משפחתו, הרש"פ משלמת להם תוספת חודשית של 400 ש"ח עבור אשתו של המחבל, ועוד 200 ש"ח בחודש עבור כל ילד. לפיכך הרש"פ משלמת למשפחת המחבל 2,000 ש"ח בחודש מאז ספטמבר 2014, ובסך הכול שילמה עד כה למשפחת המחבל ההרוג 116,000 ש"ח. 

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לאנדרואיד >>


המחבל השני שנהרג באירוע, עאמר אבו עיישה, היה גם הוא נשוי, ואב לשלושה ילדים. בהתאם לכך, בנוסף לקצבה הבסיסית של 1,400 ש"ח שמשפחתו מקבלת, הרש"פ משלמת תוספת של 400 ש"ח בחודש עבור אשתו, ועוד 600 ש"ח עבור ילדיו. לפיכך הרש"פ משלמת למשפחת המחבל 2,400 ש"ח בחודש מאז ספטמבר 2014, ובסך הכול שילמה עד כה למשפחה 139,200 ש"ח. 

   | כמה הוציאה הרש"פ מתחילת השנה הלועזית האחרונה?

בעוד שהרש"פ סובלת מהמשבר הכלכלי שהיא המיטה על עצמה, בחמשת החודשים הראשונים של 2019 הרש"פ הוציאה יותר מ-234 מיליון ש"ח על תגמולים למחבלים אסירים ומשוחררים. נתון זה משקף עלייה של 11.8 בתשלומי הרש"פ למחבלים אסירים ומשוחררים ביחס לשנת 2018. הנתונים האלה אינם כוללים את תשלומי הרש"פ למשפחות מחבלים הרוגים.  
 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד