בע"ה כ"א תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תושבים מפגינים: "לחסל את אבו מאזן"

רבים יצאו להפגין לאחר רצח רינה שנרב הי"ד בבנימין. אב ובנו שמחו נגד אזלת היד, נעצרו בידי המשטרה. "להחזיר באופן מיידי את המחסומים בכבישים"

  • כ"ב אב תשע"ט - 17:08 23/08/2019
גודל: א א א

בעקבות הפיגוע תושבים רבים יצאו להפגין במוקדים שונים במחאה על הפיגוע בו נרצחה רינה שנרב הי"ד במעין דני שבמערב בנימין.

בשעות הבוקר, התפוצץ מטען שהטמינו ערבים מבעוד מועד סמוך למעין עין דני (עין בובין) הסמוך לישוב דולב שבבנימין. מהפיצוץ נרצחה רינה הי"ד. אביה הרב איתן ואחיה דביר נפצעו באורח בינוני וקשה.

לתכנים הייחודים והמקוריים של הקול היהודי - הורידו את האפליקציה שלנו >>

הירשם לתפוצת המייל של הקול היהודי >>

מיד לאחר הפיגוע, תושבים מגב ההר בשומרון חסמו את הכניסה לשכם וצמתים נוספים באזור לתנועת כלי רכב של ערבים. המפגינים נשאו שלטים ובהם נכתב 'לחסל את אבו מאזן' וכן "לחסל את מממני הרצח".

גם בצומת הדואר הסמוכה למקום הפיגוע הפגינו תושבים. אחד המפגינים נעצר בידי כוחות משטרה במקום. אביו, שמחה על המעצר שלטענתו היה ללא כל סיבה מוצדקת, נעצר אף הוא והועבר לחקירה. עו"ד מטעם ארגון חוננו מסייע לעצורים.

בין היתר נערכו הפגנות גם בצומת גיתית בבקעת הירדן, צומת יצהר, צומת הכפר בית פוריק וצומת חטמ"ר שומרון, אשר נחסמו לתנועת כלי רכב של ערבים. בצומת שילה וצומת נווה צוף התקבצו מפגינים. גם בצומת קרית ארבע הפגינו תושבים. אחד מהם נעצר בידי המשטרה.

   | "לשחרר את צה"ל מכל כבליו, עוד היום"

לאחר הפיגוע אמרו אישי ציבור ופוליטיקאים כי על הממשלה ומערכת הביטחון לגבות מחיר כבד מהמחבלים. אחדים הגיבו ברפסנות ואחרים קראו לתגובה חריפה. לא מעטים מצאו זמן זה כטוב לקריאה לחיזוק ההתיישבות וקריאה להחלת ריבונות.

"הגיע הזמן שממשלת ישראל תתעורר, תיזום ולא תיגרר", אמר ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ שהמשיך וקרא לממשלה לדאוג לבטחון ולהחיל ריבונות בפועל. ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר כי "יש להחזיר את המחסומים".

דגן סיפר כי לפני כארבע שנים נרצח במקום דני גונן הי"ד, על שמו נקרא המעיין. גם באותו הפיגוע המחבלים נמלטו מיד לאחר הרצח. "אם היו מחסומים בדרך לדולב, או בכל דרך אחרת ביו"ש, הייתה מתקיימת הרתעה. אף מחבל ארור לא היה מעז לנוע עם מטען עם נשק או עם כל כלי הרג אחר".

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, אמר כי יש לפגוע "קולקטיבית בקיני הטרור. זאת המציאות היחידה אותה אנחנו מוכנים לראות לנגד עיננו. ראש הממשלה, כנס את הקבינט עוד לפני שבת ושחרר את צה"ל מכל כבליו. דם יהודי אינו הפקר".

   | "איכות החיים של הערבים לא שווה נרצח אחד שלנו"

חבר הקבינט המדיני בטחוני ושר התחבורה בצלאל סמוטריץ' אמר כי "את הרשות הפלסטינית המסיתה לטרור צריך לפרק, את התקווה שלהם צריך לגדוע ולחזור לקחת אחריות ולהחיל ריבונות בכל שטחי יהודה ושומרון". גם השר סמוטריץ' אמר כי "יש להחזיר את המחסומים ביהודה ושומרון באופן מידי. איכות החיים של הערבים לא שווה נרצח אחד שלנו".

אלפים ליווי בשעות אחר הצהרים למנוחות את רינה הי"ד, בבית העלמין בלוד.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד