בע"ה י"ד אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תושבי קרית ארבע: "שימו סוף לירי הקליעים על בתינו!"

בעקבות ירי קליעים ונותבים לכיוון קרית ארבע-חברון, קיימו תושבי הישוב הפגנה בדרישה להביא סוף לסכנה הזו. "ירי תועה הוא ירי של טרור. צריך להוציא את המושג הזה מהלקסיקון".

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' תמוז תשפ"א - 15:07 17/06/2021
גודל: א א א
(קרדיט: וועד פעולה קרית ארבע חברון)
(קרדיט: וועד פעולה קרית ארבע חברון)

בעקבות אירועי ירי רבים שנמשכים כבר חודשים ארוכים לתוך רחובות, חצרות, רכבי ובתי יהודי קרית ארבע-חברון מכיוון הכפרים הסמוכים, יצאו תושבי העיר להפגנת מחאה בדרישה לשים סוף לתופעה המסוכנת כל כך.

וועד הפעולה של שכונות הקריה דורש מהצבא שיחזיר את הבטחון לגזרה. המצב הגיע לשיאו כאשר אחת המשפחות המתגוררות בגבעת גל מצאה במרכז הסלון שלה קליע על השולחן שחדר דרך תקרת הבית.

"אנחנו התקוממנו על זה, זו לא הפעם הראשונה" אומרת בשי, נציגה של וועד פעולה קרית ארבע חברון לקול היהודי. "לפני חצי שנה, שכנים עמדו עם ילדיהם מחוץ לביתם ושמעו 'בום' – קליע פגע ברכב שלידם. הגיעו באותו הלילה הרבה כוחות שהיו נראים מזועזעים אבל לא יודעים מה לעשות כי זה ירי תועה מהחגיגות של הערבים". הסמח"ט שהגיע לאיזור אמר לתושבים כי יש לערבים בכפר הרבה נשקים והצבא עושה הרבה מעצרים בכל לילה ולוקח הרבה נשקים. "ירי תועה הוא ירי של טרור. צריך להוציא את המושג הזה מהלקסיקון", אומרת בשי.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

לפני מספר ימים שוב נמצא קליע בשכונה. "שמענו שמועות שזה קורה גם בשכונות נוספות בקריית ארבע", אומרת בשי, "קליע בלב השכונה, במרפסת של בית. התחלנו לברר וקיבלנו הרבה תגובות מאנשים שאומרים שהם רואים קליעים כל הזמן, בריצה, במגרש, במרפסות ברכבים  – אנשים מוצאים כל הזמן הרבה קליעים בכל רחבי הקריה. הועד מקבל בכל יום תמונות, הודעות ועדכונים על קליעים שמצאו בביתם ורכבם".

גם יצחק, תושב השכונה מספר כי מעל הילדים שלו נורו נותבים אדומים שלוש פעמים בשנה האחרונה, בזמן שילדים מתנדנדים בנדנדות הם מספרים על 'אורות אדומים'. "פעם אחת הבת שלי, בת 9, באה בריצה ואמרה שנראה לה שירו עליהם. אמרתי לה שפעם הבאה תשכב על האדמה ותבוא רק אחרי שמפסקים. היא ענתה שזה עף על האדמה לידם אז הם ברחו".

"נמאס לנו לסמוך על הניסים", אומרץ בשי, "אין סומכים על הנס, שהם ימצאו את הפתרון, שיאספו את הנשקים. אנחנו לא מאשימים אבל דורשים בתוקף שיקחו להם את הנשקים. הפקרות החגיגות בכל בלילה, בעיקר בימי חמישי זה ירי מסיבי – יותר מירי זיקוקים".

גם ביומן המתעדכן של האינתיפאדה המושתקת מזהים בקול היהודי עליה במספר זריקות האבנים בין חברון לקרית ארבע. תושבי הקריה מסבירים זאת באבדן ההרתעה. "אנחנו נערוך מחר את ההפגנה על ציר היין, משם יורים הכי הרבה לתוך קריית ארבע" אומרת בשי, נציגת ועד הפעולה "השבוע היה ירי על רכב ממש ליד השער. אנחנו קוראים לכולם לבוא, להעלות את המודעות ולדרוש יחד טיפול. לדרוש בטחון בסיסי".

ממועצה מקומית קרית ארבע טרם נמסרה תגובה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד