בע"ה כ"ג תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תחת רקטות: אלו ההקלות להם זוכים ערביי עזה

בעזה זוכים לשיאים חדשים של הקלות, שחלקן לא ניראו כבר יותר משני עשורים. בכיר בארגון הטרור חמאס אמר כי ההקלות שניתנו הם לא תוצאה של "הבנות חדשות" אלא של "מאבק מוצלח שבו חמאס חילץ הקלות לאזרחים"

  • יהודה פרל
  • כ"ט שבט תש"פ - 18:42 24/02/2020
גודל: א א א
 (יח"צ)
(יח"צ)

תחת מטחי הרקטות שמשגרים ערביי עזה לעבר יישובי וערי ישראל, ובשעה שתושבי שדרות, נתיבות, אשקלון, אשדוד ויישובים רבים במועצות האזוריות באזור נמלטים למקלטים לקול אזעקות חירום, ערביי עזה זוכים להקלות בחסות ישראל.

"אין שום הבנות חדשות עם ישראל", אמר בכיר בארגון הטרור חמאס, מחמוד אלזהאר. "חמאס ניהלה בשבועות האחרונים מאבק מוצלח שבו חילצה מישראל הקלות אזרחיות".

לדברי אלזהאר חמאס ביססה משוואה חדשה: "לא רגיעה תמורת רגיעה, אלא רגיעה תמורת אילוץ ישראל לעמוד בהתחייבויותיה". את הדברים אמר אלזהאר בראיון שהעניק לאתר הג'יהאד האסלאמי.

על אף ששר הבטחון נפתלי בנט אמר ושוב ושוב כי שקט יענה בשקט וכי תחת טרור בלוני התבערה, שהתגבר לאחרונה, יצומצמו הקלות לערביי עזה, ישראל רשמה בשבועות האחרונים שיאים חדשים של הקלות שניתנו לערביי רצועת עזה.

רק לאחרונה העבירה ישראל קרוב ל-5,000 טון גז באמצעות למעלה מ-100 מיכליות. לפני כשבועיים הכניסה ישראל לעזה כ-6,000 צמיגים, לאחר תקופה בה הופסקה הכנסת הצמיגים בשל השימוש בהם בהתפרעויות על הגדר.

כמו כן, הכנסת המלט לרצועת עזה שהופסקה בשל השימוש בו לבניית מנהרות טרור וכן בשל ירי הרקטות, חודשה לאחרונה. טווח הדייג לערביי הרצועה הגיע לאחרונה לשיא של 15 מייל ומכסת ההיתרים לסוחרים הגיעה ל-7,000 היתרים, כמות שלא ניתנה מזה למעלה מ-15 שנים.

כמו כן, שר הבטחון לשעבר אביגדור ליברמן עבר על חוקי הצנזורה וחשף בראיון בשידור חי, כי נציג ישראלי הגיע לקטאר לבקש כי זו תעביר עוד מזומנים לרצועת עזה.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד